Industriálny nábytok má španielsky šarm

Katarína Olexová
Inšpiratívne produkty vybrala bytová architektka Katarína Olexová

Španieli dávajú do industriálneho nábytku dušu. Už 40 rokov vyrábajú originálne kúsky, ktoré neprehliadnete. Industriálny nábytok pôsobí minimalisticky, so silný dôrazom na detail a kvalitu.

„Španielsky nábytok Santiago Pons vynikne ako solitér alebo séria. Či je to komoda, konferenčný alebo nočný stolík, každý výrobok má výrazné a prepracované detaily a napriek tomu pôsobí jednoducho.

Má nádych fabriky, morských vĺn a poctivej remeselnosti. Je nenápadne nápadný, moderný tvar je okorenený s retrom,“ poznamenala dizajnérka Katarína Olexová.

Industriálny nábytok má dôslednú výzdobu

Španielsky nábytok je netradičný, aj keď vyzerá útlo, má dostatok úložných priestorov. Železný prvok na výrobkoch provokuje, drevo s jeho prírodnými tónmi uzemňuje. Industriálne kúsky sú známe nesúmernosťou, ledabolosťou, no Santiago Pons prinieslo pravidelnosť a presné oko.

Starý kufor nevyjde z módy foto: pixabay
Starý kufor nevyjde z módy
foto: pixabay

Náš favorit – odporúčame

Našim favoritom je Konzolový stolík z jedľového dreva a kovu Santiago Pons London Industriall. Jedľovému drevu to s kovom svedčí. Kufor prináša do miestnosti cestovateľskú nostalgiu z iných krajín a bohémsky tromf zo zaprášených ciest. Jeho bonusom je úložný priestor:-)

Pekný detail
Pekný detail 
mm
Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *