Industriálny nábytok má španielsky šarm

Katarína Olexová
Inšpiratívne produkty vybrala bytová architektka Katarína Olexová

Španieli dávajú do industriálneho nábytku dušu. Už 40 rokov vyrábajú originálne kúsky, ktoré neprehliadnete. Industriálny nábytok pôsobí stroho a minimalisticky, so silným dôrazom na detail a kvalitu.

Španielsky nábytok Santiago Pons vynikne ako solitér alebo séria. Či je to komoda, regál, konferenčný alebo nočný stolík, každý výrobok má výrazné a prepracované detaily a napriek tomu pôsobí jednoducho.

Má nádych fabriky, morských vĺn a poctivej remeselnosti. Je nenápadne nápadný, moderný tvar je okorenený s prvkami retra,“ poznamenala dizajnérka Katarína Olexová.

Industriálny nábytok má dôslednú výzdobu

Španielsky nábytok je netradičný, aj keď vyzerá útlo, má dostatok úložných priestorov. Kombinuje kov a masívne drevo. Železný prvok na výrobkoch provokuje, drevo s jeho prírodnými tónmi uzemňuje. Industriálne kúsky sú známe nesúmernosťou, ledabolosťou, no Santiago Pons prinieslo pravidelnosť a presné oko.

Čítajte aj: Komoda na kolieskach – aký nábytok sa dá ešte voziť?

Starý kufor nevyjde z módy foto: pixabay
Starý kufor nevyjde z módy
foto: pixabay
Pekný detail
Pekný detail 
mm
Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *