Keramické hrnce z Francúzska s nádychom minulosti

Katarína Olexová
Inšpiratívne produkty vybrala bytová architektka Katarína Olexová

Keramické hrnce, ktoré vám predstavíme, sú od Emile Henry z Burgundska. Každý kus je originál, vidieť na ňom prácu dizajnérov a nesie pečať prírodného materiálu. Tieto hrnce si všimnite, ak chcete mať doma výnimočný riad.

Firma začala písať svoju históriu koncom 19. storočia. V jej keramike sú desaťročia skúseností a dlhý príbeh. Pýši sa najmä sériou Flame, ktorú uviedla na trh po rokoch výskumu.

Výsledkom je keramický riad, vhodný na priamy zdroj tepla, na všetky sporáky a s adaptérom aj na indukciu. Kvalitná burgundská hlina je spoločne s glazúrou vypálená pri 1100 °C.

Keramické hrnce pred prvým použitím

Pred prvým použitím by ste mali dodržať jednoduchý postup, aby ste uzavreli póry v keramike. Na dno nádoby nalejete mlieko, necháte zovrieť a aj vychladnúť. Tento rituál zamedzí presakovaniu vlhosti a je pripravený na ďalšie varenie. Okrem toho v ňom môžete dusiť i piecť.

Čítajte aj: Parné hrnce na varenie bez tuku, nestrácajú vitamíny

Klasický nedeľný obed
Klasický nedeľný obed
Viete, ako z neho chutí upečené mäso, či hus?
Viete, ako z neho chutí upečené mäso, či hus?

Hrniec oválny s pokrievkou V 6 l červená Burgundy, Emile Henry
Cena tu

Toto je marocká nádoba na prípravu pokrmov
Toto je marocká nádoba na prípravu pokrmov

Tajine V 2 l tehlová Brick, Emile Henry
Cena tu

 Netradičný tvar umožnuje dobrú cirkuláciu
Netradičný tvar umožnuje dobrú cirkuláciu

Tajine V 3 l antracitová Charcoal, Emile Henry
Cena tu

Náš favorit – odporúčame

Naším favoritom je Kastról One Pot okrúhly s pokrievkou V 2 l červený Burgundy, Emile Henry. Rozžiari každú kuchyňu. Dizajn vychádza zo starobylých postupov varenia ryže, obilnín, cestovín a strukovín. Kónická silueta riadu je tiež stvorená na prípravu pokrmov z jedného hrnca. Rustikálny vzhľad kastróla vytvorí v kuchyni aj pri stole nefalšovanú domácky útulnú atmosféru dávnych čias. Parádny kúsok. 🙂

Vytvorí pri stole domácku atmosféru
Vytvorí pri stole domácku atmosféru
mm
Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *