Krém s bambuckým maslom upokojuje kožu i dušu

Katarína Olexová
Inšpiratívne produkty vybrala bytová architektka Katarína Olexová

Krém s bambuckým maslom je nabitý vitamínom A,E a F,ktorý pokožku omladzuje a chráni. Jeho popularita ešte viac stúpa so silnejúcim trendom návratu k prírode. Testujeme  slovenský Mylo krém s bambuckým maslom, ktorý má prekvapivo-spevavý názov Oh la la.  

Bambucké maslo (shea butter, karité) získavajú z maslovcových orechov, ktoré rastú v Afrike. Má veľmi dobré protivráskové účinky, hojí stie, jazvy a nerovnosti na pokožke spôsobené celulitídou.

Bambucké maslo regeneruje a vyživuje aj poškodené vlasy. Má výrazný antibakteriálny,  protizápalový a zvlhčujúci účinok. Príroda mu nadelila aj množstvo mastných kyselín, ako povedzme olejovú, stearovú a linolovú, ktoré pleti prospievajú. Bambucké maslo, rovnako ako prírodné oleje, chráni pokožku pri opaľovaní, no jej UV filter je ale naozaj nízky.

Fialový lán levandule foto: pixabay
Fialový lán levandule
foto: pixabay
Má upokojujúcu vôňu vanilky a levandule
Má upokojujúcu vôňu vanilky a levandule

MYLO KRÉM S BAMBUCKÝM MASLOM OH LA LA 60 ML
Cena tu

Zanecháva pery jemné a príjemne voňajúce
Zanecháva pery jemné a príjemne voňajúce

BIOBAZA BEE BALM VČELÍ BALZAM LEVANDUĽA A VANILKA 4.5 G
Cena tu

Krém s bambuckým maslom Oh la la – čo sme zistili

1. Krém má príjemnú žltkastú farbu, čo trochu pripomína vymiešané žĺtky počas vianočnej prípravy na pečenie. Hoci vyzerá na pohľad tuhší, prekvapí dobre roztierateľnou konzistenciou.

2. Zdanlivo vyzerá byť mastný. Do niekoľkých minút sa vpíja, koža zostáva vláčna a jemná. Po týždňovom testovaní je vidieť a cítiť pestovanú pokožku. Telo cez póry nedostáva žiadnu chémiu.

3. Keďže bambucké maslo pochádza z Afriky, čakali sme exotickú vôňu z afrického kontinentu. Po otvorení kelímku z tmavého skla sa vykľuľa výrazná vôňa levandule. Aj so spomienkou na slnečné Chorvátsko alebo Provensálsko.

4. Fialová vôňa liečivej levandule upokojuje. Je ideálne natrieť sa s ňou pred spaním. Posteľnú bielizeň od pokožky nezamastíte, možno nasaje trochu levanduľovej vône.

5. Druhá zložka, ktorá je uvedená v zložení, je vanilka. Túto sladkodecentnú vôňu sme identifikovali asi po 10 minútach pôsobenia na pokožke.

Prečítajte si aj recenziu na Prírodný krém na tvár – testujeme Trojružu.

Upokojujúca levanduľa foto: pixabay
Upokojujúca levanduľa
foto: pixabay
mm
Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *