Posteľ s nebesami – baldachýn vám daruje kráľovský pocit

Katarína Olexová
Inšpiratívne produkty vybrala bytová architektka Katarína Olexová

Posteľ s nebesami je viac ako obyčajné lôžko. Má v sebe historický náboj, štipku kráľovského luxusu a nekonečného pohodlia. Vybrali sme postele z kvalitného exotického dreva s ozdobnými prvkami poctivej remeselníckej práce. Indické drevo je spracované precíznou nemeckou kvalitou.

Postele z baldachýnom sú princeznovsky romantické, a preto priťahujú najmä ženy. „Ale hodia sa do veľkých presvetlených izieb s vysokými stropmi, v malom priestor by ste s nimi nemuseli byť spokojní,“ pripomína dizajnérka Katarína Olexová.

Svedčia im ľahké priedušné závesy, ktoré sú v našich podmienkach len pre efekt. Závesy opticky oddeľujú priestor na spanie, dodávajú mu súkromie a intimitu.

Posteľ s nebesami má dlhú históriu

Baldachýn znamená brokát z talianskeho slova baldacchino. Je to záves z látky alebo strieška. Môže byť nad lôžkom, trónom alebo oltárom.

Posteľ z baldachýnom alebo nebesami si užívalo panstvo na zámkoch a kaštieľoch. Spomína sa trebárs v Smolenickom zámku, kde v ňom spala grófka i kontesa.  Na studených zámkoch slúžil záves aj proti zime.

Postele s baldachýnom z masívneho dreva

Postele s nebesami, ktoré sme pre vás vybrali, sú z masívneho exotického dreva.  Indický palisander či akácia sú zaujímavé dreviny s kresbami. Príroda ich obdarovala odolnosťou a trvanlivosťou.

Majú vypracované detaily tyčí. Tieto postele sa nekupujú na rok ani na dva. Vyžarujú noblesu a eleganciu, majitelia sa v nich cítia priam božsky. Zaspávanie v nich je naozaj zážitok.

Posteľ vynikne v kombinácii s bielym kobercom
Posteľ vynikne v kombinácii s bielym kobercom
mm
Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine. Spájam svet bývania a nábytku s internetovým marketingom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *