Prírodná kozmetika pre deti – s figou alebo aj jahodou

Katarína Olexová
Inšpiratívne produkty vybrala bytová architektka Katarína Olexová

Prírodná kozmetika pre deti sa oplatí. Deti si ju zamilujú pre príjemné vône ovocia a bylín. Navyše nedráždi pokožku. Neobsahuje konzervanty ani parabény.

Vybrali sme pre vás detský sprchový gél, v ktorom zavoňajú štavnaté jahody a sladkasté figy. Je obohatený kráľovnú rastlín aloe vera a antioxidačným avokádovým olejom. O ochranu kože pred vysušením sa stará harmanček a nechtíkový olej, jeden z bielych a druhý z oranžových kvetov.

Skúste šampón na vlasy – z listov rebríčka obyčajného a plodov červenej šípky. Napriek tomu, že je bez chémie, vytvorí bohatú penu s vôňou mandarínky. Dôležitý však je efekt, ktorý prinesie – jemné a vyživené vlasy.

Prírodná kozmetika pre deti – nechtík či harmanček?

Vynikajúce sú detské oleje z nechtíka lekárskeho, ktorý má silné protizápalové účinky. Výťažky z prírody sú aj v detskom kréme na zapareniny. Na prechádzke oceníte detské obrúsky z prírodnej bavlny, ktoré nie sú bielené chlórom. Ich základom je harmanček.

Výťažky z jahôd sú v sprchovom prípravku pre deti foto: pixabay
Výťažky z jahôd sú v sprchovom prípravku pre deti
foto: pixabay
Výťažok z nechtíka je v detskej kozmetike foto: pixabay
Výťažok z nechtíka je v detskej kozmetike
foto: pixabay

Náš favorit

Našim favoritom je BIOBAZA KIDS DETSKÝ VLASOVÝ ŠAMPÓN MANDARÍNKA A POMARANČ 250 ML. Exoticky a osviežujúco vonia, bohato pení. Deti bude baviť. 🙂

Deti zaujme aj obal
Deti zaujme aj obal
mm
Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *