Detské hodiny majú veľké arabské číslice

Detské hodiny sú pekná dekorácia

Jana Beňová Téma 9. októbra 2021 0

Hľadáte pre svoju ratolesť detské hodiny? Slúžia ako dekorácia do detskej izby, ale aj ako učebná pomôcka. Sú hravé, pestré, farebné. Tvorcovia sa držia jediného pravidla – aby na hodinách boli prehľadné arabské číslice.

Ciferníky s rímskymi číslicami alebo dokonca bez číslic deťom do izby nepatria. Detské hodiny musia mať ciferník s arabskými číslicami, ktoré sa iba učia poznávať.

„Väčšina detí ide do prvého ročníka základnej školy s tým, že poznajú čísla od 1 do 10. Čísla správne čítajú, ale písať sa ich učia až v škole. Môj syn čísla poznal, keď išiel do prvej triedy. Čas sa na nich učí poznávať teraz a detské hodiny sú pre neho výbornou pomôckou,“ povedala dizajnérka Katarína Olexová, matka 8-ročného Davidka.

Dizajnéri vedia, že deti zaujmú iba farebnými jednoduchými obrázkami. Detské hodiny majú preto motív slnka, zvierat alebo ovocia či zeleniny. Hodiny tretia, šiesta, deviata a dvanásta sú zväčšené alebo farebne zvýraznené.

Ako deti naučiť číslice?

  • riekankami typu 5 prštekov na ruke
  • obrázkami a hrami – povedzme hádzaním šestky
  • podvedome prítomnosťou hravých obrázkových hodín

Čítajte aj: Detské vankúše – novinka na cestovanie

Viac detských hodín

💡 TIP na produkt - Lowell nástenné hodiny s motívom psa
Lowell 14846 nástenné hodiny

Hodiny zo skla s motívom milého psa a výraznými číslicami naučia deti poznať čas.

Detské hodiny – častý motív

  • mačka
  • pes
  • slnko
  • obľubené postavy z rozprávok

Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.