Detské kreslá – abrakadabra – sa zmenia na posteľ

Detské kreslá

Jana Beňová Téma 18. apríla 2021 0

Detské kreslá z Dánska sú veľkou zábavou pre deti. Viete ich premeniť na matrac a matrac zasa na posteľ. Čarovné abrakadabra pri tom, samozrejme, môžete i nemusíte povedať. Sú dizajnové, kreatívne, variabilné. Pritom aj veľmi jednoduché a bezpečné.  Ľahko ich uskladníte, pretože nezaberajú veľa miesta. Detský svet spríjemnia nielen komfortom, ale aj farbami.

Detské kreslá - navigácia v článku

Detské kreslá

Ak necháte deti hrať sa na kreslách Karup, nemusíte byť ako na ihlách. Kresielko má tri polohy, pri ktorých sú deti v bezpečí.

  • Kresielko nie je vysoko od zeme, spadnúť sa  z neho nedá. Dieťa sa v ňom môže pohodlne sa oprieť a dosýtosti hrať.
  • Roztiahnete ho na matrac, z ktorého dieťa tiež nemá kam padnúť. Výhodou je, že pri hre mení polohu, čo je fajn pre jeho chrbticu.
  • Ak matrac rozložíte, získate váľandu, kde si dieťa môže aj s kamarátom pospať, keď ho zmôže únava.
Kreslo-matrac-pohovka, tri v jednom

Kreslo-matrac-pohovka, tri v jednom

Detské kreslá sú bezpečné

Manipulácia s kresielkom je veľmi jednoduchá a bezpečná. Celé je z penového jadra obaleného špeciálnou vatou. Z matracu alebo váľandy si deti aj sami môžu urobiť opäť sedačku.

Dosiahnu to s použitím suchého zipsu. Na spokojnosť s kresielkami sme sa opýtali priamo detí – užívateľov komfortu. Výrobky si chvália, že sa na nich dá dobre sedieť, ležať, poskakovať i nerušene hrať.

Aj deti chcú mať vlastnú stoličku, pretože rady napodobňujú dospelých. Detské stoličky zodpovedajú mieram najmenších a pohodlne sa na nich sedí.  Dieťa potrebuje mať svoj osobný priestor na hranie a na rozvoj fantázie.

Detské stoličky

Ak chcete deťom kúpiť stoličku, musí mať potrebnú hmotnosť, aby sa neprevrátila. Vyberajte z dreva alebo neškodného plastu – polypropylénu.

„Deti majú majú rady nápaditý a veselý nábytok. Úplne maličkým predškolákom odporúčam stoličky, ktoré evokujú viac hračky, ale slúžia na sedenie. Starším také, ktoré sa podobajú na sedenie pre dospelých, len sú farebnejšie. Pozor na gýčové stoličky, už v detstve formujete vkus dieťaťa. Dobrú stoličku vyberajte podľa výšky ratolesti tak, aby nohami dosiahla na zem a mala tak stabilitu,“ hovorí architektka Katarína Olexová.

A nezabudnite sledovať ako vaše dieťa na stoličke sedí a pestovať správne návyky.

Čítajte aj: Vešiaky na kabáty môžu byť aj nápadité a hravé

Viac detských kresiel

Z hniezdočka môže byť matrac

Z hniezdočka môže byť matrac


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.