Detské stoličky – deti na nich majú svoj priestor na hranie

Deti majú rady nápaditý a veselý nábytok

Jana Beňová Téma 4. januára 2021 0

Aj deti chcú mať vlastnú stoličku. Rady napodobňujú dospelých. Preto, že detské stoličky zodpovedajú mieram najmenších a pohodlne sa na nich sedí.  A do tretice preto, že potrebuje mať svoj osobný priestor na hranie a na rozvoj fantázie. Vybrali stoličky pre deti predškolského veku.

Detské stoličky - navigácia v článku

Deti majú rady nápaditý a veselý nábytok

Detské stoličky musia byť najmä bezpečné, mať potrebnú hmotnosť, aby sa neprevrátili a nie byť zasa príliš ťažké, aby dieťaťu neublížili. Vybrali sme vám stoličky z dreva a neškodného plastu – polypropylénu. Mali by byť súčasťou detskej izby.

„Deti majú majú rady nápaditý a veselý nábytok. Úplne maličkým predškolákom odporúčam stoličky, ktoré evokujú viac hračky, ale slúžia na sedenie. Starším také, ktoré sa podobajú na sedenie pre dospelých, len sú farebnejšie. Pozor na gýčové stoličky, už v detstve formujete vkus dieťaťa. Dobrú stoličku vyberajte podľa výšky ratolesti tak, aby nohami dosiahla na zem a mala tak stabilitu,“ hovorí architektka Katarína Olexová.

Detské stoličky vyberajte podľa osobnosti

 Katka pripomína, že stoličku treba vybrať aj podľa osobnosti dieťaťa. „Každé dieťa je iné, ťažko zovšeobecňovať. Zbytočne by ste mu kúpili stoličku-koníka, keď rado kreslí a chce stoličku k stolu ako majú dospelí,“ dodáva.

A nezabudnite sledovať ako vaše dieťa na stoličke sedí a pestovať správne návyky. Nemalo by sa hrbiť, sedieť ďaleko od stola, nebezpečne sa hojdať, ak na to stolička nie je určená. A tiež treba často meniť pozície a robiť si prestávky. 

Stoličky sú často pre deti kultové. Každý z nás si pamätá na prvú stoličku a vzbudzuje v nás nostalgiu.

Čítajte aj: Detské kreslá – abrakadabra – sa zmenia na posteľ

Viac veselých detských stoličiek

Táto stolička sa ľahko zmení na hojdačku

Táto stolička sa ľahko zmení na hojdačku


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.