Koberce kusové – vyrobili ich z pravej a umelej kože

Koberec patchworkový z kože

Jana Beňová Téma 29. augusta 2021 0

Koberce kusové. Vybrali sme ich z kvalitnej pravej kože. Prinesú do domácnosti exotiku a luxus. Zaujímavý materiál dotvorí rustikálny, industriálny, boho, poľovnícky i moderný interiér. V kobercoch je energia ľudskej práce, sú vyrobené ručne technikou patchwork.

Patchwork spája malé kúsky látky do celku. V tomto prípade netradične spojili kúsky hovädzej kože. Podšili ju plsťou, netkanou textíliou s použitím ovčej vlny. Koberec sa pýši výbornými izolačnými vlastnosťami, izoluje dokonca aj hluk. Absorbuje teplo a zadržiava tekutiny.

Koža je príjemná na dotyk, ale treba počítať s vypadávaním chlpov. Výrobca zdôrazňuje, že koberec je odolný, pružný a pri dobrej starostlivosti oň má dlhú životnosť. Odporúča vysávanie minimálne dva až tri razy do týždňa a použiť pritom násadu s kefou. Vhodné je aj otáčanie koberca, aby bol rovnako zaťažený na každej strane.

Umelá kožušina má zvierací look

Pre toho, kto má rád zvierací motív kobercov a podložiek, ale nechce ich pravé, sme vybrali umelé. Umelá kožušina je z polyesteru, je veľmi jemná a mäkká na dotyk. Obľúbite si ju.

Čítajte aj: Rozkladacie pohovky hravo rozložíte na lôžko

Viac kožených patchworkových kobercov

Koberce kusové patchworkové – rozmer

  • 69×140 cm
  • 141×200 cm
  • 171×240 cm
  • 201×300 cm
Koberec vyrobený z pravej kože technikou patchwork

Koberec vyrobený z pravej kože technikou patchwork

Čítajte aj: Shaggy koberce a vankúše sú strapaté ako tráva


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.