Koše na separovaný odpad – tieto sú dômyselné

Koše na separovaný odpad - elegantné a praktické

Jana Beňová Téma 4. októbra 2021 0

Koše na separovaný odpad môžu byť dômyselné a dizajnové. Pričinili sa o to dvaja dizajnéri a bratia Richard a Anthony Joseph. Koše, ktoré podporujú ekológiu, sú navyše ekologické, vyrobené z bezpečného plastu.

Keby tak odpad nezavadzal v kuchyni a mal elegantnú siluetu. Keby sme mohli nádoby umiestniť veďľa seba alebo ešte lepšie na seba. Keby tak farebne a tvarovo nerušili v kuchyni a mali praktické posuvné dvierka a kolieska.

Presne také sú koše Joseph® Joseph, ktoré sú synonymum inteligentného riešenia odpadu, ktorý natrvalo preniká do našich domovov.  Môžete si vyskladať aj vlastnú zostavu tak, ako vám to vyhovuje. Koše sa dotýkajú umenia, majú dizajnový tvar a jemné farby, ktoré nenarušia dizajn kuchynskej linky.

  • bag – kôš s jedným vreckom na triedený alebo zmiešaný odpad
  • sort – kôš s 2 vrecami na  separovaný odpad
  • divide – zásuvka s deliacou priečkou
  • store – na odloženie čistiacich prostriedkov a chémie

Koše na separovaný odpad aj na kompostovanie

Prišli na trh aj s nádobou na kompost s uhlíkovým filtrom. Ten umožňuje  ekologické riešenie rozložiteľných odpadkov a zvyškov jedla. Ak chcete zvyšky kompostovať, musíte použiť rozložiteľné vrecká.

Nádobka na kompostovateľný obsah redukuje zápach, ktorý vzniká pri organických procesoch. Cirkulácii vzduchu pomáha dvojitá stena. Vzduch sa potom filtruje cez uhlíkový filter vo viečku nádoby.

Kompostovanie v kuchyni alebo v garáži

Bioodpad môžete premeniť na organické hnojivo. Potrebujete na to kompostér.  Čo považujeme za bioodpad? Šupky z jablka, banánu a ďalších plodov, z mletej kávy, kôstky, pomleté škrupiny vajec.

Ak si kúpite vermikompostér, do procesu zapojíte dažďovky, ktoré biologický odpad z kuchyne premenia na hnojivo. Môžete ho mať v garáži, alebo aj v kuchyni. Znížite tak množstvo komunálneho odpadu a budete sa správať ekologicky.

Môžete dať prednosť kompostéru Joseph Joseph. Spracuje zvyšky jedla bez zápachu. Má ventiláciu, ktorá znižuje vlhkosť. Vzduch sa odvádza cez uhlíkový filter, ktorý treba meniť.

Čítajte aj: Koše na triedenie odpadu do každej domácnosti

Viac košov na separovaný odpad

Stohovateľné koše na separovaný odpad

Stohovateľné koše na separovaný odpad

Čítajte aj: Mopy na podlahu – umývanie je s nimi hračka


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.