Kožená pohovka je stále viac dizajnovejšia

Kožená pohovka pre priaznivcov kože

Jana Beňová Téma 15. októbra 2021 0

Kožená pohovka na každý deň je pre tých, ktorí majú radi kožu. Naši predkovia ju už v dávnych dobách využívali na oblečenie. Starý tradičný prírodný materiál je stále populárny aj v nábytkovom priemysle a má punc luxusu.

Kožená pohovka - navigácia v článku

Kožená pohovka pre priaznivcov kože

Nábytkárov zaujali najmä vlastnosti hovädzej alebo inej kože. Je pevná, odolná, má dlhú životnosť. Pravá kvalitná koža nie je studená, ako sa často hovorí. Chvália si ju pre jednoduchú údržbu. Najcennejšia je anilínová koža, z nej sú najkvalitnejšie usne.

„Kožené sedačky sú čoraz šmrncovnejšie. Zaujali ma nenápadné opierky na ruky na sedačke Furnhouse, ktoré sú mäkké a nízke. Sedačka tým pôsobí širšie. Zaujímavé sú kúsky z talianskej produkcie Mesonica Puzo. Nie je tajomstvom, že Taliani majú náročné technológie na spracovanie kože, preto sú ich výrobky kvalitné,“ hovorí dizajnérka Katarína Olexová.

Kožená pohovka aj ako solitér

Ešte treba spomenúť nemeckú značku Kara Design. Už roky stava svoju produkciu na vysokej kvalite a top dizajne. Keď sa laik pozrie na ich sedačku, vidí, že je nadštandardná. Hodí sa tak do biznis priestoru, do industriálu či do moderného štýlu. Dá sa zladiť hádam so všetkým. Táto sedačka je solitér, ktorý si všimne každý.

Čítajte aj: Kožené kreslá – sú vďačné a praktické, vydržia roky

Pozrieť ďalšie

Cez okno vidieť luxusnp koženú sedačku-

Kožená sedačka v interéri


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.