Kozmetika Mylo – má náhradu kyseliny hyalurónovej

Rakytník často používa kozmetický priemysel foto: pixabay

Jana Beňová Téma 24. decembra 2020 0

Kozmetika Mylo je slovenská značka. Stavia na ekológii, jednoduchosti a prírodnom princípe. Úplne zavrhla syntetické látky.

Kozmetika mylo - navigácia v článku

Rakytník často používa kozmetický priemysel foto: pixabay

Ochranné oleje dodávajú pokožke potrebnú vlahu, ochranu a výživu. Využíva výťažky z plodov ako je rakytník, granátové jablko či kurkuma. Majú účinky proti vráskam a zápalom. Oleje sú vyzbrojené množstvom vitamínov a minerálov z rastlinnej ríše.

Z ovocia a plodov čerpá oxidanty, no v zálohe má prírodný tromf. Silný oxidant astaxantín je extrahovaný z morských rias. Má schopnosť zachytávať atómy kyslíka ešte predtým, ako môžu poškodiť bunky tela a DNA. 

Kozmetika Mylo použila hubu rôsolku

Do séra, ktoré vypína pokožku okolo očí použila okrem známeho kofeínu a zeleného čaju aj výťažok z rôsolky riasotvornej. Je to huba, ktorej sa darí na mangovom dreve.

Po svete sa rozkríklo, že je to organická alternatíva kyseliny hyalurónovej, ktorú považujú za kráľovnú kozmetiky. Tieto ingrediencie majú totiž rovnakú chemickú štruktúru.

Čítajte aj: Magnetická tabuľa na stenu – dôležité na očiach

Viac prírodnej kozmetiky

Bambucké maslo je základ prírodných krémov foto: pixabay

Bambucké maslo je základ prírodných krémov
foto: pixabay

Voňavý olej z levandule foto: pixabay

Voňavý olej z levandule
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.