Lávové svietidlo robí bubliny ako magma v Zemi

Lávové svietidlá majú svoje čaro foto: pixabay

Jana Beňová Téma 8. júla 2021 0

Lávové svietidlo vytvára v príbytku originálnu atmosféru. Robia sa v ňom bubliny, ktoré sa vo farebnej tekutine kúpu, plávajú a stúpajú hore. Hravej lávovej lampe hovoríme aj magma lampa. Pripomína totiž bublajúcu magmu v Zemi.

Lávové svietidlo - navigácia v článku

Lávové svietidlá majú svoje čaro foto: pixabay

Netradičná lampa má v podstavci ukrytú žiarovku. Na nej je transparentná  nádoba, ktorá obsahuje vosk s chloridom uhličitým, zafarbenú vodu alebo olej. Podstavec a nádobu s vodou spája kovová špirála.

Keď žiarovku rozsvietime, nádoba a špirála sa rozohreje. Vosk sa rozpustí a efektne začne stúpať hore. V lampe sa začnú promenádovať bubliny, čo má relaxačný efekt. Po vypnutí lampy, teda ochladzovaním bubliny klesajú.

Lávové svietidlo do každého interiéru

Lávové svietidlo je zaujímavý doplnok do každého interiéru, ale aj do pracovní a kancelárií. Vytvorí veľmi príjemnú atmosféru a chvíle pohody. Lávové svietidlá aj striedajú farby, čo si môžete sami nastaviť, alebo sa trblietajú.

Čítajte aj: Soľná lampa prečisťuje vzduch, cítite sa ako pri mori

Lávové svietidlá sú farebné

Lávové svietidlá sú farebné


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.