Medená lampa interiér oteplí a skrášli

Medená lampa je famózna foto: adobestock

Jana Beňová Téma 10. júla 2021 0

Medená lampa a iné medené doplnky pôsobia v interiéri veľmi príjemne. Nečudo, veď je to farba, v ktorej žiari zlaté slnko, nádherná hnedá zem i zlatohnedý hustý med. Patrí k teplým farbám, je v nej niečo rustikálne i moderné

Medená lampa - navigácia v článku

Medená lampa nad kuchynským stolom so stoličkami

Medená farba si rozumie s bielou, žltou a krémovou. Už dávno ju miešali do rustikálnych interiérov, kde zanikla. Obľúbil si ju škandinávsky štýl, ktorý ňou preteplil biele interiéry. Obľúbili si ju aj značky ako holanský Zuiver, nemecký Care Design či dánsky Cannet.

Vynikne na ladných stojacich lampách, pokorne sklonených stolových lampách alebo osvietených centrálnych svietidlách. Vo všetkých kúskoch je  obdivuhodná jednoduchosť a sofistikovaný dizajn. Tie lampy žiaria ako fakle, koketujú s umením tak, že by ich mohli uviesť na verznisáži.

Medená lampa je šmrncnutá meďou

Niektoré medené lampy sú vyrobené z medi, alebo iba čiastočne medené. U ďalších dosiahli výrobcovia medený efekt nastiekaním kovu a ocele. Vybrali sme k lampám aj zrkadlo a stolíky, ktoré narušia väčšinovú vládu bielej a zároveň bielu zvýraznia.

Meď sa používa ako čistý kov a aj ako zliatina z rozličnými prvkami. Známe zliatiny medi sú bronz a mosadz. Niektoré kúsky svietidiel majú bronzový a mosadzný nádych.

Čítajte aj: Dekoratívny rebrík je trendy doplnok do interiéru

Viac medených lámp a doplnkov

Môžete kombinovať aj viac lámp

Môžete kombinovať aj viac lámp

Elegantná a nadčasová

Elegantná a nadčasová


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.