Nábytok do spálne – aj vaša duša si oddýchne

Nábytok do spálne

Jana Beňová Téma 23. decembra 2020 0

Nábytok do spálne, tento raz z dielne českých dizajnérov, ktorí študovali v Helsinkách. Ich spálňa je ovplyvnená severskou čistotou materiálov a minimalizmom. Nechávajú prehovoriť štruktúru a farbu dreva v kombinácii so snehovobielou. Dali si záležať na detailoch.

Nábytok do spálne - navigácia v článku

Nábytok do spálne

Nábytok je z dubu, ktorý je charakteristický pevnosťou, húževnatosťou, tvrdosťou. To znamená, že sa len tak nezničí. Je minimalistický, vizuálne nezmenšuje priestor, pôsobí ľahko. Ten pocit vyvoláva vďaka hravým, nápaditým nožičkám.

Nábytok do spálne stojí na hravých, no pevných nožičkách

„Nožičky nielen dobre vyzerajú, ale robia nábytok veľmi praktickým. Ľahko sa pod ním utiera prach a udržiava poriadok. Nohy sú dokonca urobené tak, že sa pod nimi nezachytávajú nečistoty,“ povedala architektka Katarína Olexová.

Spálňa nemá samostatný nočný stolík. Ten, ktorý má, je pevnou súčasťou postele. Žiadne šuflíky v ňom nehľadajte. Je to iba doska na odloženie knihy alebo iných potrebných vecí.

Spálňa Jitona nemá v tejto sérii žiadne skrine. Bolo by to ako voziť vodu do mora. V spálňach sú na zavesenie oblečenia väčšinou vstavané skrine, ktoré majú priestoru dosť.

Čítajte aj: Rozkladacie pohovky na spanie slúžia vo dne v noci

Viac nábytku do spálne

Vešiak pripomína mágiu: akoby tri tyče stáli samé

Vešiak pripomína mágiu: akoby tri tyče stáli samé


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.