Nábytok z betónu – Francúzi píšu v dizajne betónový príbeh

Nábytok z betónu je prekvapivo pohodlný

Jana Beňová Téma 5. júla 2021 0

Videli ste niekedy nábytok z betónu? Možno stôl áno, ale kreslo alebo stoličku? Presne to dodáva na trh francúzska firma Lyon Beton. A zdôrazňuje, že v ich výrobkoch nie je maskovaná živica ani drevo s betónovým dekorom. Ich nábytok je naozaj čistý betón.

Nábytok z betónu - navigácia v článku

Nábytok z betónu je prekvapivo pohodlný

Tvorcovia z Lyon Beton preferujú surový betón, hladký je podľa nich nudný. „Sme presvedčení, že betón by nemal byť plochý a hladký. Takže vždy nájdete na našom nábytku póry,  mikrobubliny,  jemné prasklinky. Presne takýto vzhľad na ňom milujeme,“ uvádza firma na stránke.

Čistý betón z Lyonu je z 3 hlavných ingrediencií: voda, piesok a cement. Celá receptúra je samozrejme výrobné tajomstvo. Ešte používajú betonársku oceľ, výrobky vystužujú  drôtenou sieťovinouNábytok odlievajú vo fóliách, nechajú poriadne vyschnúť a najemno brúsia. Napokon ho natrú ochranným priesvitným lakom.

Nábytok z betónu treba ošetrovať

Aj keď by sa vám zdalo, že betón je neforemný, kreslo z betónu je v skutočnosti veľmi pohodlné. Je dokonca ergonomicky tvarované na pohodlie chrbtice. Nevýhodou je jeho hmotnosť cca 20 kilogramov.

Nábytok  je vhodný do interiéru aj exteriéru. Vonku môže byť len za predpokladu miernych klimatických podmienok. Mal by byť chránený vodeodolným a priedušným plédom z polyesteru. Inak ho treba uskladniť na suchom mieste. A treba ho aj občas ošetrovať produktmi na údržbu prírodného kameňa.

Čítajte aj: Moderný koberec má z oboch strán iný vzor

Viac betónového nábytku

Betónový stolík s drevenými nohami

Betónový stolík s drevenými nohami

Betónový stolík je zaujímavý v interiéri

Betónový stolík je zaujímavý v interiéri

💡 TIP na produkt - Betónové nástenné hodiny Lyon Béton Life
Betónové nástenné hodiny Lyon Béton Life In Progress

Je na betón 10, 10 hodín.


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.