Nábytok z palisandra vydrží 3-krát viac

Knižnica nábytok, ktorý dlho vydrží

Jana Beňová Téma 15. decembra 2020 0

Nábytok z palisandra má nádych exotiky. Je to tvrdé a veľmi odolné drevo. Ak by sa vám zdalo, že toto drevo spieva, nemýlite sa. Používa sa totiž na výrobu kvalitných akustických či elektrických gitár. Je to ohnivo vyfarbené drevo. Príroda ho obdarovala hnedočervenou až fialovou farbou a nakreslila doň ozdobné čierne ryhy.

Nábytok z palisandra - navigácia v článku

Knižnica nábytok, ktorý dlho vydrží

Nábytok z palisandra vydrží dlhé roky. Dokonca sa hovorí, že 3-krát viac než bežný nábytok. „Navyše pôsobí luxusne a honosne. Preto je obľúbeným kusom nábytku do centrály firiem, do rokovacích miestností či do kancelárií manažmentu.

Je zaujímavý aj v domácnosti.  Dobre vyzerá nábytok zariadený celou palisandrovou kolekciou, ale pekný je aj jeden kus palisandrového nábytku ako solitér,“ hovorí architektka Katarína Olexová. A vedzte, že prvé nábytky z palisandra si veľmi dávno užívali čínski vladári.

Nábytok z palisandra má praktické šuflíčky

Kusy palisandrového nábytku prekvapujú neobvyklými priečinkami. Súčasťou poličky môže byť povedzme uzavretá skrinka. Alebo je široká polica predelená v polovici, čo umožňuje pevnejšie uloženie kníh.

Indický palisander je exotické drevo, ktoré má príjemnú sladkú vôňu a skoro kvetinovú arómu. Ak na palisandrové drevo jemne zaklopete, vydá čistý zvuk. Palisander je strom tajomstiev a jeho drevo prináša do príbytkov radosť.

Drevo z indického palisandru je známe aj ako sheeshamové alebo ružové drevo,

Čítajte aj: Konferenčný stolík z masívu je tradičný aj inovatívny

Ďalšie knižnice a nábytok z palisandrového dreva


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.