Odpadkové koše – samé sa otvárajú

Odpadkové koše

Jana Beňová Téma 25. septembra 2021 0

Odpadkové koše vám nielen poslúžia, ale aj dotvoria byt. Chcete, aby mal kôš senzorové ovládanie? Alebo aby jeho dizajn  zaujal? Alebo preferujete radšej dvojdielny kôš na separovanie? Vybrali sme pre vás 12 kúskov, z ktorých si určite vyberiete.

Odpadkové koše - navigácia v článku

Odpadkové koše

Hitom je bezdotykový kôš z nerezu na senzorové ovládanie. Predstavte si, že chcete hodiť niečo do koša a máte mastné ruky od prípravy jedla. Prídete ku košu a on sa vám bez dotyku otvorí. Gazdinky si tento zázrak chvália.

Poznáte dizajnový odpadkový kôš Bin Bin? Na trh ho priniesla dánska značka Essey. Je to vkusne pokrčený plast, ktorý zobrazuje pokrčené papierové vrece. Aby sa dizajnér dopracoval k tomuto atraktívnemu tvaru, pri jeho návrhu spotreboval asi 300 papierových modelov. Bin Bin sa stal hitom a získal aj cenu Reddot Design Award. Skúste ho do kuchyne alebo do pracovne.

Odpadkové koše – určené na separovanie

Ak vám leží na srdci životné prostredie, pozrite si dvoj a viacdielne koše. Sú určené na separovanie odpadu v domácnosti. Dajú sa využiť aj do kancelárií.

„Pri väčšej kuchyni sú praktické odpadkové koše zabudované do kuchynskej linky. Do malej kuchynskej linky sa ale väčšinou nezmestia. Sú aj koše, ktoré majú naozaj zaujímavý dizajn a sú atraktívne, netreba sa báť ich ukázať. Ako povedzme kôš Bin Bin,“ povedala dizajnérka Katarína Olexová.

Čítajte aj: Koše na triedenie odpadu do každej domácnosti

Ďalšie pekné koše na odpadky

Viac odpadkových košov

Separovaním sa správame ekologicky foto: pixabay

Separovaním sa správame ekologicky
foto: pixabay

Niet nad čistú prírodu foto: pixabay

Niet nad čistú prírodu
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.