Osobná digitálna váha s tukomerom – testujeme

Osobná digitálna váha s tukomerom foto: nabyvanie.sk

Jana Beňová Téma 5. júla 2021 0

Osobná digitálna váha s tukomerom Omron BF511. Je pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o svoje telo, a tým aj o svoje zdravie.

Osobná digitálna váha s tukomerom - navigácia v článku

Osobná digitálna váha s tukomerom foto: nabyvanie.sk
  • je určená na meranie telesnej stavby ľudského tela a na určenie správnej hmotnosti. Váži do 150 kilogramov.
  • Rozlišuje medzi úbytkom tuku a vody. Svaly, cievy a kosti sú elektricky vodivé a tuk má nízku vodivosť. Na tomto princípe odmieria hodnotu vnútorného tuku, ktorý sa nachádza napríklad na pečeni. Súvisí povedzme s vysokým cholesterolom alebo vysokým tlakom.
  • zariadenie má jednoduchú údržbu, čistí sa vhlkým obrúskom
  • je vyrobené v Japonsku
Pravidelné váženie podnecuje k zdravej strave

Pravidelné váženie podnecuje k zdravej strave

Osobná digitálna váha s tukomerom – čo sme zistili

1. Prvá fáza je nastavenie prístroja. Prelúskali sme sa s návodom a oboznámili sme sa s ovládaním. Do pamäti sme zadali používateľov prístroja podľa čísel od 1 do 4. Návod nám poslali na stranách formátu A8, čo bolo pre nás nečitateľné, tak sme si ho striahli z internetu a vytlačili.

2. Na váhu treba ísť naboso, zistili sme, že v ponožkách to naozaj nejde. Ako prvé vidíme hmotnosť, ktorú si vieme porovnať. Ukazuje sa aj z predchádzajúceho merania. Za ním ide aktuálny index BMI, rovnako aj posledná hodnota. Údaje si treba písať, naštudovať význam hodnoty a porovnávať.

3. Na ostatné údaje treba chytiť do rúk vyberateľnú časť a predpažiť  tak, aby boli ramená vystreté pod 90 stupňami. Pritom pevne zovierame elektródy. Dozvedáme sa body fat – percentuálny podiel tuku v tele a muscle – percentuálny podiel kostrového svalstva. Čím vyšší podiel kostrového svalstva, tým lepšie spaľovanie.

4. Ďalšie tlačidlo je údaj o bazálnom metabolizme. Znamená, aký je potrebný minimálny kalorický príjem. Takže neostáva nič iné, ako prepočítavať našu stravu.

5. Napokon sme získali údaj o viscerálnom, medziorgánovom tuku. Tento údaj dosť znepokojuje a naozaj podnecuje k fyzickej aktivite. Zaznamenávame ho a dosahujeme úbytok.

6. Podľa nás je Omron vynikajúci prístroj, ideálny pre začiatočníka, ktorý chce na sebe pracovať. Meranie je rýchle. Všetky údaje si nemusíte zapamätať, pozriete si ich, keď zostúpite z váhy.

7. Údaje si zapisujeme do zošita. Tento prístroj nemá možnosť stiahnuť si ich na USB.

8. Výhodou je cena. Kým Omron sa dá kúpiť za menej ako 80 €, dobré váhy stoja okolo 600 €.

9. Váha musí byť položená na pevnom podklade, povedzme na dlažbe. Na koberci shaggy, čo je koberec s vysokými vlasmi, nemá stabilitu a neváži korektne.

Čítajte aj: Osobné váhy – vážte sa pre vaše zdravie

Viac osobných váh

Život je pohyb foto: pixabay

Život je pohyb
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.