Parné hrnce na varenie bez tuku, nestrácajú vitamíny

Parné hrnce varia bez tuku foto: adobestock

Jana Beňová Téma 14. októbra 2021 0

Chcete sa zdravšie stravovať? Vyskúšajte parné hrnce. V pare sa varí bez tuku, jedlá sú zdravé. Zachovávajú si výživné látky, farbu i chuť. Sú ideálne na prípravu diétnych a ľahkých pokrmov.

Parný hrniec so zeleninou a mäsom

Parné hrnce vám uľahčia varenie a sú aj ekonomické. Stačí, ak si pripravíte suroviny, do základnej nádoby nalejete potrebný objem vody a zapnete. Predstavujú jedinečného pomocníka na zdravé, rýchle a úsporné varenie.

Hrnce majú dve až tri parné nádoby, plus nástavec na vyrenie vajec a ryže. Produkcia pary sa spustí do minúty. Skondenzovaná voda odteká do zbernej nádoby. Varením v pare potraviny nestrácajú svoju prirodzenú chuť ani vitamíny. V pare sa menej solí. Hrniec má tichý chod, varenie je bez zápachu a po skončení sa automaticky vypne.

Parné hrnce na varenie bez tuku

Sú vhodné na prípravu rýb, hydinového mäsa, zeleniny, ryže i zemiakov. Dajú sa v nich pripraviť aj knedle, cestoviny a rozličné omáčky. Do spodnej nádoby dáte jedlo, ktoré je treba variť najdlhšie. Jedlá môžete v parnom hrnci aj ohrievať.

Zaradili sme aj hrniec, ktorý uľahčí prípravu jedál pre malé deti. V jednom prístroji pokrm pripravíte na pare a aj pomixujete.

Čítajte aj: Kvalitný odšťavovač a mixér na tekuté potraviny 

Ďalšie vychytávky do kuchyne

Viac parných hrncov

Treska na pare – recept

Potrebujeme tresku, sójovú omáčku, cesnak, červenú mletú papriku, korenie, citrón, zemiaky a zeleninu (mrkva, hrášok, kukurica).

Zo sójovej omáčky, pretlačeného cesnaku, papriky, citróna a korenia urobíme marinádu a potrieme ňou plátky ryby. Dáme do najspodnejšej nádoby parného hrnca a nad ne zemiaky so zeleninou. Paríme 25 – 30 minút.

💡 TIP na produkt - Hrniec parný Eta Steampot 12,25 litra
Hrniec parný ETA Steampot 0134 90000

Umožňuje zdravé, úsporné a rýchle varenie. Zelenina pri varení nestráca svoju chuť. 


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.