Posteľ s nebesami – baldachýn vám daruje kráľovský pocit

Postele s nebesami dodajú interiéru noblesu

Jana Beňová Téma 7. júla 2021 0

Posteľ s nebesami je viac ako obyčajné lôžko. Má v sebe historický náboj, štipku kráľovského luxusu a nekonečného pohodlia. Vybrali sme postele z kvalitného dreva. Namiesto ozdobných prvkov remeselníckej práce sú šmrncnuté modernou.

Postele s baldachýnom sú princeznovsky romantické, a preto priťahujú najmä ženy. „Ale hodia sa do veľkých presvetlených izieb s vysokými stropmi, v malom priestor by ste s nimi nemuseli byť spokojní,“ pripomína dizajnérka Katarína Olexová.

Svedčia im ľahké priedušné závesy, ktoré sú v našich podmienkach len pre efekt. Závesy opticky oddeľujú priestor na spanie, dodávajú mu súkromie a intimitu.

Posteľ s nebesami má dlhú históriu

Baldachýn znamená brokát z talianskeho slova baldacchino. Je to záves z látky alebo strieška. Môže byť nad lôžkom, trónom alebo oltárom.

Posteľ z baldachýnom alebo nebesami si užívalo panstvo na zámkoch a kaštieľoch. Spomína sa trebárs v Smolenickom zámku, kde v ňom spala grófka i kontesa.  Na studených zámkoch slúžil záves aj proti zime.

Postele s baldachýnom z masívneho dreva

Postele s nebesami sú zväčša vyrobené z masívneho exotického dreva ako je palisander či akácia. Tie, ktoré sme vybrali sú z borovice, buka a smreku, ktoré rastú v našich podmienkach. No aj tak vyžarujú noblesu a eleganciu, zaspáva sa v nich božsky. Tieto postele sa nekupujú na rok ani na dva.

Čítajte aj: Manželské postele 180×200 – váš priestor na sny

Viac manželských postelí

💡 TIP na produkt - Dvojlôžková posteľ z borovice, 180 x 200 cm
Dvojlôžková posteľ z masívneho borovicového dreva SKANDICA Canopy Dark, 180 x 200 cm

Krásne vonia po borovici, pevná a nadčasová posteľ.


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.