Pracovný stolík upratuje pracovný neporiadok za vás

Dizajnový pracovný stolík, ktorý neprebije obývačku

Jana Beňová Téma 16. októbra 2021 0

Chcete si vybrať pracovný stolík podľa vlastných predstáv? Na pracovisku zamestnávateľa nemáte na výber.  Ten sa vás väčšinou nepýta na názor a stôl vám pridelí.  Ale ak pracujete z domu, môžete si vytvoriť pracovné miesto podľa vášho gusta.

Ponúkame vám moderné a dizajnové pracovné stoly, ktoré podporujú poriadok a efektívnu prácu. Spájajú tri princípy: vysoká funkčnosť, moderný dizajn a úspora miesta.

Ak nemáte na pracovňu samostatnú miestnosť, môžete si urobiť pracovný kútik v obývačke alebo v kuchyni. V spálni to neodporúčame, tá má byť určená výlučne na oddych, regeneráciu a nočný spánok.

V obývačke nemá stôl vynikať

Základom pracovného kútika je pohodlný pracovný stôl.  Dávno sú preč časy, keď mal pracovný stôl iba jednu funkciu a zaberal veľký priestor.

„Ak sa pracovný kútik nachádza v obývačke, stôl nemá vynikať nad sedačkou a obývačkovým nábytkom. Nemá ho zatieniť dizajnom ani veľkosťou. Presne ako iná žena nevestu na svadbe. Dizajnéri preto prišli s produktmi, ktoré sú dômyselné, variabilné a nenápadné,“ hovorí architektka Katarína Olexová z Bratislavy.

Pracovný stolík je dizajnový a funkčný

Ukážkou pracovného stola je nástenný stôl Emko. Pripomína uzavretú policu, niečo tajomné a takmer splýva so stenou. Má však štyri v jednom. Rozložením vznikne pracovný stôl, skriňa, toaletný stolík alebo bar.

Zmestí sa doň notebook, knihy, dokumenty, všetok pracovný neporiadok. Keď nepracujete, skrinku zatvoríte a užívate si atmosféru obývačky. Prácu už nemáte na očiach a oddychujete od nej. O hodinu-dve sa k nej zasa môžete vrátiť.

Veľmi praktické aj priestorovo úsporné.  Ani otvorená skrinka vo funkcii písacieho stola nenarúša architektúru obývačky, ale zapadá do nej.

Pracovný stolík upratuje za vás

Písací stôl Emko dokonca upratuje za vás. Presnejšie, má toľko priečinkov, že pri tvorivej práci nemáte papiere porozhadzované okolo seba, ani na zemi, ale sú na očiach zasunuté pred vami.

Tento stôl prináša okrem originálneho dizajnu aj systém pre vašu prácu. Už sa nemusíte nervózne prehrabávať v dokumentoch a hľadať ten pravý. Všetko je pekne poruke a môžete pracovať efektívne. Mimochodom, tento výrobok získal za dizajn prestížne ocenenie Red Dot Award.

Pre zdravé oči

Aj keď pracujete z domu a nekontroluje vás inšpektor BOZP – (Bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci), mali by ste dodržiavať zásady pri práci s počítačom. pre vaše zdravie, tak vám ich zhrnieme:

  • vzdialenosť očí od obrazovky má byť 45 až 70 cm
  • sklon monitora má byť 15 stupňov
  • klávesnica má byť v takej výške, aby paže v predlaktí zvierali pravý uhol
  • pred klávesnicu sa majú zmestiť ruky a predlaktia
  • vzpriamená chrbtica je opretá o operadlo stoličky
  • pri práci s počítačom si robte vždy po hodine prestávku
  • praktizujte očné cvičenie: zavrite oči a jemne si ich pomasírujte rukami
  • nepoužívajte žiarivkové osvetlenie, radšej stolovú lampu

Čítajte aj: Konzolové stolíky – vaše miesto pre vázy, lampy či rámčeky

Viac pekných pracovných stolov

Lacnejšie pracovné stoly

Pracovný kútik doma foto: pinterest

Pracovný kútik doma
foto: pinterest

Home office môže byť doma v ktorejkoľvek miestnosti foto: pixabay

Home office môže byť doma v ktorejkoľvek miestnosti
foto: pixabay

💡 TIP na produkt - Písací stôl s 2 zásuvkami Emko My Writing
Písací stôl s 2 zásuvkami EMKO My Writing | Bonami

Už nemusíme mať dokumenty, z ktorých čerpáme, na zemi, na kresle, na kope. Máme ich vo výklenkoch stola, pracujeme s nimi a máme skôr hotové.


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.