Prírodná kozmetika pre deti – s figou alebo aj jahodou

Sladké a šťavnaté figy si všimli výrobcovia kozmetiky foto: pixabay

Jana Beňová Téma 10. apríla 2020 0

Prírodná kozmetika pre deti sa oplatí. Deti si ju zamilujú pre príjemné vône ovocia a bylín. Navyše nedráždi pokožku. Neobsahuje konzervanty ani parabény.

Prírodná kozmetika pre deti - navigácia v článku

Sladké a šťavnaté figy si všimli výrobcovia kozmetiky foto: pixabay

Vybrali sme pre vás detský sprchový gél, v ktorom zavoňajú štavnaté jahody a sladkasté figy. Je obohatený kráľovnú rastlín aloe vera a antioxidačným avokádovým olejom. O ochranu kože pred vysušením sa stará harmanček a nechtíkový olej, jeden z bielych a druhý z oranžových kvetov.

Skúste šampón na vlasy – z listov rebríčka obyčajného a plodov červenej šípky. Napriek tomu, že je bez chémie, vytvorí bohatú penu s vôňou mandarínky. Dôležitý však je efekt, ktorý prinesie – jemné a vyživené vlasy.

Prírodná kozmetika pre deti – nechtík či harmanček?

Vynikajúce sú detské oleje z nechtíka lekárskeho, ktorý má silné protizápalové účinky. Výťažky z prírody sú aj v detskom kréme na zapareniny. Na prechádzke oceníte detské obrúsky z prírodnej bavlny, ktoré nie sú bielené chlórom. Ich základom je harmanček.

Viac detských mydiel a šampónov

Žlté kvety nechtíka na lúke

Výťažok z nechtíka je v detskej kozmetike
foto: pixabay

Výťažky z jahôd sú v sprchovom prípravku pre deti foto: pixabay

Výťažky z jahôd sú v sprchovom prípravku pre deti
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.