Prístrešky pre auto a záhradné domčeky

Prístrešky pre auto, stačí si vybrať

Jana Beňová Téma 27. novembra 2020 0

Prístrešky pre auto motoristi oceňujú v lete i v zime. Pri štartovaní auto nie je zasypané snehom, ak celú noc snežilo. A nie je ani rozpálené, ak sú práve horúčavy. Nemáte kde uskladniť elektrickú kosačku na trávnik, nožnice na okrasné kríky, motyky a rýle? Tak si pozrite s nami aj  záhradné domčeky. Nezaberú veľa miesta a sú praktickým skladiskom pre záhradkára či chalupára.

Auto môžete zastrešiť plachtovou garážou. Má pevnú oceľovú konštrukciu s antikoróznou úpravou. Konštrukcia je pokrytá polyetylénovou plachtou, ktorá pozostáva z 3 vrstiev. Je preto pevná a odolná voči pretrhnutiu.

Garáž má výšku od 190 do 210 centimetrov.  Vstupné dvere sú uzatvárateľné zipsom. Vo vnútri je o niekoľko stupňov teplejšie, nie je tam vlhkosť. Auto je chránené pred vonkajšími poveternostnými podmienkami.

Prístrešky pre auto majú aj iné využitie

Rovnaký efekt má aj kovová garáž s pozinkovaným plechom. Možno vás zaujme iba prístrešok. Je vhodný na parkovanie auta, no pod strechu sa núka všeličo. V horúcom lete môžete využiť jeho tieň na záhradné sedenie alebo nafukovací bazén.

Záhradné domčeky zložíte za pár hodín

Dnes sú domčeky jednoduchšie a funkčnejšie. Záhradné domčeky na náradie z dreva alebo pozinkovaného plochu si kúpite poskladané, za niekoľko hodín ich zložíte. Vážia okolo 50 až 100 kíl, podľa veľkosti. Predtým si pripravíte podklad – dláždenú, drevenú alebo betónovú podlahu.

Domčeky majú posuvné dvere, aby sa vám lepšie vyberala kosačka, krovinorez či lopaty. Sú opatrené ventilačnou mriežkou, aby v nich cirkuloval vzduch.

Niekdy sa domčeky stanú skladiskom naozaj všetkých harabúrd, preto v nich treba robiť pravidelne veľké upratovanie raz do roka. Všetko vyložte von, pretrieďte  a interiér umyte.

Deti by do domčeka nemali chodiť z bezpečnostného hľadiska. Rýle a motyky nie sú na hranie. Niektoré rodiny zvyknú postaviť deťom malý domček, kde si môžu skladovať svoje odstavené hodacie koníky, autíčka či kočíky.

Naša anketa

„Mali sme taký záhradný domček na náradie. Bol celý z dreva, ozdobený ako medovníkova chalúpka. Pre mňa ako pre dieťa bol trinástou komnatou, do ktorej som len tak sama nesmela vojsť.

Číhali tam na mňa lopaty, klince, rýle, nožnice, postrekovače na ovocné stromy aj s chemikáliami. Môj otec  poznal odborné i hovorové názvy náradia a vždy našiel, čo potreboval,“ spomína na detstvo vedľa záhradného domčeka naša respondentka Jarka (63) z Modry.

Čítajte aj: Záhradnícke náradie do záhrady a ekozáhrady, aj pre ženy

Viac záhradných domčekov

Praktický prístrešok môžete využiť na rôzne účely

Praktický prístrešok môžete využiť na rôzne účely


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.