Ryžovar uvarí ryžu sám, nepripáli ani nerozvarí

Ryžovar uvarí fantastickú ryžu foto: pixabay

Jana Beňová Téma 16. septembra 2021 0

Aj vám občas ryža prihorí? Nechce sa vám 20 minút kontrolovať hrniec, či nekypí? Pre vás je ideálny ryžovar. Nastavíte ho, uvarí ryžu a sám sa vypne. Navyše ju aj udrží niekoľko hodín teplú.

Moderný ryžovar pracuje na princípe varenia v pare. Slúži na varenie všetkých druhov ryže. Či už celozrnnej alebo sushi. Má sklenenú pokrievku, s otvorom na únik prebytočnej pary. Ryža sa v tomto zázraku nepripáli a nerozvarí.

Zvoľte si veľkosť podľa počtu porcií, ktoré obvykle varíte. Odporúčame radšej menší, ak chcete mať aj na druhý deň, s ryžovarom si ju ľahko uvaríte čerstvú. Pardon, uvarí ju ryžovar sám.

Zuzana si kolegyni v práci sťažovala, že jej doma zasa prihorela nielen ryža, ale aj hrniec. A že ledva vyvetrala tú dymovú arómu a že úraduje stres.

„Keďže som jej to povedala už tretí raz za mesiac, odporučila mi ryžovar. Vybrala som ten najlacnejší na trhu, že aspoň mi nebude ľúto peňazí, keď s ním nebudem spokojná. Hrniec na ryžu máme už 4 roky a ryža sa v ňom uvarí sama,“ povedala Zuzana (43).

Ryžovar pre zábudlivých

Aj tento kuchynský pomocník má mnohé funkcie, ktoré ho zaraďujú k moderným. Funkcia keep warm uchová ryžu teplú až 3 až 6 hodín. Ryža ostane čerstvá a mäkká.

Hrniec na ryžu má vyberateľnú nádobu, ktorú môžete dať umyť do umývačky. Je veľmi praktický pre študentov, pracovne zaneprázdnených ľudí a starých ľudí, ktorí z rozličných dôvodov zabudnú kontrolovať, čo sa deje na šporáku.

Zabudnete na spustené varenie v ryžovare? Neohrozíte vašu bezpečnosť, ani bezpečnosť iných. Hrniec sa sám vypne a ešte chvíľku bude ryžu ohrievať.  Keď budete hladní, spomeniete si.

Ryža je nabitá vitamínmi a minerálmi

Ryža je bohatá na škrob a chudobná na tuky, tak nerozkolíše glykemický index. Najzdravšia je hnedá ryža Natural, ktorá podporuje čistenie tela  a chudnutie, využíva sa v diéte.

V zrnkách ryže sa nachádza viac rastlinných bielkovín ako v pšenici. Jej prednosťou sú vitamíny skupiny A, E, B, fosfor, železo a draslík. Obsahuje tiež aminokyseliny a balastné látky.

Pestujú ju v Ázii, kde sú na to klimatické podmienky. Aj pri Nových Zámkoch sa uskutočnil v polovici minulého storočia experiment so založením ryžových polí, no nevyšiel.

Čítajte aj: Parné hrnce na varenie bez tuku, nestrácajú vitamíny

Viac ryžovarov

Ďalšie ryžovary

Polia na pestovanie ryže foto: pixabay

Polia na pestovanie ryže
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.