Stojan na dáždniky do predsiene i kancelárie

Stojan na dáždniky môže byť aj elegantným doplnkom

Jana Beňová Téma 19. júna 2021 0

Stojan na dáždniky vo väčšine domácností nemajú. A mokré dáždniky nechávajú pred dverami, alebo nimi kvapkajú po podlahu, a potom ju musia utierať. Pozrite si kúsky, ktoré majú štýl.

Dáždniky si môžete odložiť do stojanov z rozličných materiálov. Veľmi efektná je matná nehrdzavejúca oceľ, plast, betón, farbený kov alebo poniklovaný hliník.

Dizajnéri sa s nimi pohrali a vznikli neopozerané a moderné kúsky, ktoré sú aj pekným doplnkom do bytu či kancelárie. Sú odolné, farebne a tvarovo stále. Niektoré sa vyrábajú v sérii s vešiakmi, môžu však vyznieť v interiéri ako solitér.

Stojan na dáždniky ako socha na podstavci

Zaujímavé sú podstavce z betónu alebo z polystonu, ktoré pripomínajú kameninu. Je to ťažký kompozitný materiál, ktorý poskytuje stabilitu. A značka Kare Design nesklamala ani pri stojanoch na dáždniky. Priniesla inovatívny tvar v tvare dážnika, ktorý je z poniklovaného hliníka.

Trochu histórie dáždnikov

Dáždnik  ochraňuje osoby a predmety pred dažďom, snehom i slnkom. Je vyrobený z nepremokavých materiálov, buď z impregnovanej látky alebo plastovej fólie.

Vo Francúzsku a v Anglicku sa objavuje v 17. storočí a hovorili mu parapluie, pretože pluie je dážď. Veľmi bol rozšírený storočia predtým v Číne, no poznali ho aj v starovekom Egypte. V Paríži prišiel na svet aj prvý skladací dáždnik, ktorý vážil kilogram.

Dáždniky sa využívajú aj v art street, mestá nimi zatienia ulice ako atrakciu.

Čítajte aj:  Koberce do obývačky prinášajú nové materiály a dizajn

Viac stojanov na dáždniky

"<yoastmark

Umelecký doplnok

Umelecký doplnok


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.