Stolové lampy osvetľujú len časť izby, ale zmenia ju celú

Stolové lampy patria k bočným svetlám foto: pinterest

Jana Beňová Téma 29. júna 2021 0

Stolové lampy vytvárajú magické svetlo. To robí magický domov.  Osvetlia iba časť priestoru, zato dopad na atmosféru interiéru je podstatný.  Sú z rozmanitých materiálov ako je galvanizovaný dolomit, dub, mramor, živica či keramika.

Stolové lampy - navigácia v článku

Stolové lampy patria k bočným svetlám foto: pinterest

Niektoré stolové lampy sú také krásne, že sa na ne nedá  vynadívať.  „Stolové lampy sú totiž aj dekoratívnym prvkom a i keď nesvietia, majú čo povedať priestoru. Takú lampu z keramiky si všimne každý ako kus umenia. Vníma ju cez zmysly, dotýka sa jej, pozerá sa na jej tvar,“ hovorí architektka Katarína Olexová.

Stolové lampy patria k bočným svetlám

Ako Katka dodáva, lampy osvetľujú iba kúsok priestoru a patria k bočným svetlám. Ale dokážu ovplyvniť náladu celej izby či dokonca bytu. A to myslíme lampy s tienidlami.

Sú prvkom funkčného a dekoratívneho osvetlenia. Ich miesto je v spálni, v obývačke, detskej izbe alebo na chodbe. Stolová lampa by nemala chýbať ani na pracovnom stole a nočnom stolíku. Je vašou kamarátkou pri čítaní.

Čítajte aj: Stolové lampy na písací stôl – osvetlite si pracovný život

Viac stolových lámp

Stolová lampa by nemala v žiadnej domácnosti chýbať Foto: pinterest

Stolová lampa by nemala v žiadnej domácnosti chýbať
Foto: pinterest


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.