Vázy sú ako šperky, ozdobia váš byt

Vázy

Jana Beňová Téma 22. júla 2021 0

Vázy sú praktickým i dekoratívnym doplnkom domácnosti. Krásna váza z glazovanej keramiky alebo recyklovaného železa dodáva antickú krásu interiéru. Je ako šperk, ktorý treba vybrať s citom. Ak ho správne vyberiete, je skutočnou ozdobou interiéru.

Vybrali sme pre vás niekoľko nadčasových moderných váz, do ktorých vojdú veľké kytice kvetov. Majú výšku od 16 do 40 centimetrov a sú zo zaujímavých materiálov ako je železo či aluminium. Výrobky sú od holandských a nemeckých firiem.

„Je fajn kúpiť si vázy a doplnky do domácnosti podľa vlastného vkusu a cítenia. Voľakedy bývali v domácnosti také doplnky, ktoré ľudia dostali do daru. Najčastejším darčekom boli práve vázy. No a darované vázy trónili v obývačke bez toho, či sa hodili k nábytku alebo nie,“ povedala architektka Katarína Olexová.

Vázy z glazovanej keramiky

Glazovanie je tradičná technológia, pri ktorej sa vrstva sklovitého materiálu pri vypaľovaní roztaví a spojí s povrchom hlineného črepu. Glazúru podľa wikipédie tvoria tavivá, stabilizátory a sklotvorné zložky. Tie posledné vytvárajú sklovitý povrch. Lesklý a matný.

Materiály na výrobu moderných váz

  • recyklované železo – odpadové železo využívané v umení, hodí sa aj do industriálnych priestorov
  • betón – moderný materiál, ktorý preniká do bytov – pohľadový betón na steny, z betónu sa už vyrába aj nábytok
  • práškovo lakované železo – vzniká v lakovacej peci s práškovou technológiou

Čítajte aj: Malý koberec z bavlny vyčaruje útulný domov

Viac krásnych váz

 Ekologický výrobok s umeleckou hodnotou

Ekologický výrobok s umeleckou hodnotou


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.