Zrkadlo na stenu z indického dreva je kusom umenia

Zrkadlo na stenu je aj kus umenia foto: pixabay

Jana Beňová Téma 26. júna 2021 0

Zrkadlo na stenu – s masívnym exotickým drevom z Indie, alebo brezovým, dubovým a borovicovým zo severu. V indických vidíte tisícročnú tradíciu spracovania dreva a virtuóznej remeselnej zručnosti. V severských zasa návrat k prírodným hodnotám.

Zrkadlo na stenu - navigácia v článku

Zrkadlo na stenu je aj kus umenia foto: pixabay

Masívny rám zrkadla je perlou každého domova. S týmto rámom získate  kus kultúry spracovania nábytku na svete. Má vždy aj umeleckú hodnotu.

V Indii sa rámy natierajú prírodnými farbami, ozdobujú rytinami či maľbami. Alebo nechávajú vyniknúť kresbu dreva. Je veľa techník zdobenia rámov, ktoré sa vyvíjajú v jednotlivých regiónoch miliardovej krajiny. Rámy zo severu nechajú spievať čisté drevo, sú odkazom na panensky čistú prírodu.

Zrkadlo na stenu zobrazuje umenie

„Rám na zrkadlo, či už z manga alebo palisandra, nie je iba kusom dreva. Je predovšetkým  zobrazením kráľovského umenia a dlhej tradície. Zvyšuje hodnotu vášho bývania. A pripomeňme aj chronicky známu úžitkovú hodnotu: slúžia nám na náš odraz, na presvetlenie a optické zväčšenie miestnosti,“ povedala architektka Katarína Olexová.

K exotickým rámom sme pridali aj tradičné.

Čítajte aj: Konferenčný stolík z masívu je tradičný aj inovatívny

Viac zrkadiel

Ďalšie krásne zrkadlá

Veľké biele zrkadlo v izbe vedľa písacieho stola

Má kúsok mágie
foto: unsplash


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.