Body butter – exotika so škoricou a pomarančom

Body butter

Jana Beňová Téma 26. februára 2020 0

Rozmaznávajte si svoje telo výživným a voňavým maslom. Mark Body butter Orange & Cinnamon, značky Mark face and body. Drieme v ňom exotická kombinácia vôní kakaa, škorice a pomarančov. Pýta sa na všetky typy pleti, aj najjemnejšiu.

Ingrediencie vyzerajú už na pohľad vábne. Výrobok obsahuje kakaové maslo, mandľový, kokosový a  argánový olej. Je teda bohatý na antioxidanty a vitamíny najmä A, E, D.

Na prevoňanie výrobca používa pomarančový a  škoricový esenciálny olej. Pomaranč má afrodiziakálne účinky a podporuje zdravý spánok. Škorica pôsobí proti baktériám a na kolobeh krvi.

Škorica a pomaranč sú exotické ingrediencie foto: pixabay

Škorica a pomaranč sú exotické ingrediencie
foto: pixabay

 Body butter – recenzia

1. Exotika s pomarančom pripomína vôňu Vianoc, ale aj osviežujúci kokteil s ľadom na horúcej exotickej dovolenke. Nový výrobok je našľahaný do kopčeka ako porcia zmrzliny.

2. Všetky prípravky tejto značky sú voňavé a dajú sa využiť v rámci aromaterapie. Vôňa podporuje relaxáciu i liečbu.

3. Maslo sa zdá byť tuhšie, no na pokožke sa hneď roztopí. Treba ho do kože dobre vmasírovať. Farbou aj konzistenciou pripomína klasické jedlé maslo.

4. Je to mastnejší prípravok, úžasný najmä po po večernej sprche a pred nočným oddychom. Je účinný vtedy, keď sa nikam neponáhľate a naozaj si celú domácu procedúru vychutnáte.

5. Maslo pokožku hydratuje, vyživuje a pestuje. Zlepšuje jej elasticitu a pružnosť. Podporuje tvorbu kolagénových vlákien.

6. Body butter je ideálny na suchú pokožku, ktorá potrebuje pravidelné ošetrovanie. Keď vsiakne, pokožka je hebká a hydratovaná. Vynikajúci je aj na ošetrenie nechtov, chodidla, päty alebo zhrubnutej pokožky na lakťoch.

7. Argánový olej, ktorý je súčasťou výrobku, je silnou prírodnou zbraňou proti striám a exémom.

8. Výrobok je cenný aj preto, že zapadá do prírodnej kozmetiky a jeho súčasťou sú bio oleje. Rešpektuje zdravé životné prostredie.

9. Maslo na telo patrí skôr k stredomorskej kozmetike. V teplejších oblastiach majú s ním dobré skúsenosti. Využívajú ho pri pravidelnom pestovaní pokožky. Pomaly sa s nimi zoznamujeme aj v našej zemepisnej šírke.

Kakaové maslo v pôvodnom stave foto: pixabay

Kakaové maslo v pôvodnom stave
foto: pixabay

Kakaové maslo pokožke prospieva

Kakaové maslo je vlastne tuk, ktorý sa získava lisovaním kakaových semien alebo bôbov kakaovníka. Má žltú farbu, čím sa veľmi podobá na klasické kravské jedlé maslo.

Obsahuje mastné kyseliny (olejová, stearová, palmitová), ktoré pokožke prospievajú. Kakaové maslo pochádza z čistej prírody. Nie je chemicky upravované, je teda organické. Zachováva si svoje vlastnosti a látky. Je o ňom známe, že zmäkčuje, hydratuje a podporuje tvorbu kolagénu. 

Kakaové bôby foto: pixabay

Kakaové bôby
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.