Motivačné knihy bestsellery do vašej knižnice

Čítanie je zážitok foto: pixabay

Jana Beňová Téma 1. septembra 2021 0

Nepriaznivé životné obdobie sa dá vyplepšiť. Jednou z možností je vybrať z knižnice niektorú z motivačných kníh bestsellerov.  V domácej zbierke ich nemusí byť veľa. Základná kniha na osobný rozvoj je Sedem návykov skutočne efektívnych ľudí. Stephen Covey v nej píše o návykoch, ktoré sa hodia najmä na pracovný život, ale celkom dobre sa dajú použiť aj na osobný.

Motivačné knihy - navigácia v článku

Žena stojí a číta knihu pri mori

Autor dopĺňa osobné príbehy, ktoré potvrdzujú ten-ktorý návyk. Ich osvojenie má viesť k harmónii v pracovnom a osobnom živote. Základom všetkých zmien je vedomá práca. Dozviete sa v nej okrem iného aj to, že úspech nie je dielom náhody, ale vedomej činnosti a že kvalitné vzťahy sú založené na dôvere. Kniha je mierne odborná, ale jej prečítanie stojí za to. Pokojne aj viac razy.

Ak chcete lepšie využívať svoj voľný a pracovný čas, zalistujte si v knihe Najprv zjedzte žabu. Dozviete sa, ako na to. Že najprv si treba poradiť s tým, do čoho sa vám najviac nechce, a mať to za sebou. Autorom je Brian Tracy, ktorý vychádzal aj zo Coveya, ale jeho odporúčania si preveril na vlastnej koži. Pochádza z chudobnej rodiny, zbohatol vlastnou pracovitosťou. Ponúka rady, ako na to.

Motivačné knihy – bestsellery

Bohatý otec, chudobný otec od Roberta Kiyosakiho je kniha o racionálnom zaobchádzaní s peniazmi. Hlavný hrdina, teda autor, mal dvoch otcov. Jeho skutočný otec bol chudobný, pracovitý, no napriek tomu sa mu nedarilo. Bohatý otec bol v skutočnosti otcom jeho kamaráta, ktorý mu dával cenné rady o nakladaní s financiami. Bol tiež pracovitý, no pracoval menej ako skutočný otec a navyše bol úspešnejší.  Kiyosaki je autentický vlastným príbehom, ako sa z chudobného chlapca stal bohatý úspešný muž. Ponúka pri tom dobré rady, ktoré sa dajú využiť v spravovaní vlastných financií.

Doteraz sme spomínali starších motivátorov, Covey už dokonca nežije. Mladým sa prihovára podstatne mladší Timothy Ferris s bestsellerovým titulom Štvorhodinový pracovný čas. Má tiež príbeh, ktorý je vekovo bližší generácii mileniálov.

Keď máte zlý pocit zo vzťahov, prečítajte si knihu Obklopený idiotmi. Thomas Erikson priniesol typológiu osobností. Zistíte, prečo sa ľudia tak správajú, ako sa správajú.

Čerpajte múdrosti z motivačných kníh, ale všetko s mierou.

Čítajte aj: Knižnice vám pomôžu, knihy budete mať upratané

Motivačné knihy


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.