Knižnice vám pomôžu, knihy budete mať upratané

Knižnice

Jana Beňová Téma 3. októbra 2021 0

Máte radi knihy? Vybrali sme pre vás moderné a dizajnové knižnice. S nimi môžete mať knihy naozaj upratané. A to aj vtedy, keď ich budete denne používať. Na netradičné police uložíte nielen svoje knihy i svoje obľúbené dekoračné predmety. Tieto knižnice hodne vybočili z tradície. Moderné šaty im svedčia, radi sa na ne budete pozerať.

Knižnice - navigácia v článku

Knižnice

Dizajnéri ukázali, že knižnica už zďaleka nie je iba obdĺžnik s policami. Police sa môžu vykláňať do strany, môžu sa točiť  ako slimačí domček, môžu ich striedať šuflíky. Väčšina z políc je oddelená doskami. Keď vyberieme jednu knihu, nepadnú všetky. Nemecká značka Kare prišla s knižnicou, ktorú keď si kúpite, dostanete ju aj s príbehom.

Knižnice s príbehom

Je to knižnica z recyklovaného dreva Storm. Jej police oddeľujú kusy borovicového dreva, ktoré pochádzajú zo starých domov. Geniálna myšlienka. Staré drevo dostalo novú funkciu  – oddeľovať vaše knihy. Tak dostanete knižnicu aj s príbehom.

„Knižnice nemajú zadnú stenu. Hodia sa na optické oddelenie pracovného kútika alebo aj ku stene do obývačky,“ povedala architektka Katarína Olexová.

Čítajte aj: Moderný koberec má z oboch strán iný vzor

Viac moderných knižníc

Knižnice za nižšiu cenu

💡 TIP na produkt - Knižnica v dekore orechového dreva TemaHome Berlin
Knižnica v dekore orechového dreva TemaHome Berlin

Čo všetko sa zmestilo do jednoduchosti? Knižnicu s čistými líniami ocenia najmä minimalisti. Je funkčná a nadčasová.


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.