Stierky na okná, čističe na okná – začnite jarné upratovanie

Stierky na okná a čističe sa hodia na jarné upratovanie foto: pixabay

Jana Beňová Téma 23. septembra 2021 0

Jarné upratovanie začnite oknami. Zo žartu sa hovorí, že keď ich umyjete, uvidíte, čo všetko je doma znečistené. Slnko, ktoré sa dostane dnu, vám zvýrazní pavučiny a prach. Vybrali sme pre vás stierky na okná a čističe na okná, ktoré špinu vysajú.

Stierky na okná - navigácia v článku

Stierky na okná a čističe sa hodia na jarné upratovanie foto: pixabay

Dnes už nemusíte umývať okná tak, že si zničíte pokožku na rukách a nechty v saponáte. Ruky si vôbec netreba namočiť. Nepotrebujete mať pri umývaní ani vedro s vodou. A zbytočne by ste si brali celodennú dovolenku na umývanie okien, ako ste to voľakedy robili.

Stačí, ak si zaobstaráte čističe na okná. Uľahčia vám prácu a ušetria čas. Postup je takýto: naplníte si nádobku, teda čistič vodou a prostriedkom na umývanie okien. Čistič povrch namočí, umyje a vysaje znečistenú vodu. Gumová stierka, ktorá je jeho súčasťou, aj vyleští okno. Vraj na zem nekvapne ani kvapka vody.

Stierky na okná a čističe na okná

Elektrické odsávanie funguje bez kábla, iba pomocou dobíjateľnej batérie.  Niektoré druhy čističov majú extra silný sací výkon, čo je vhodné na mimoriadne znečistené plochy.

Efektívneho pomocníka na upratovanie využijete aj na zrkadlá, sprchový kút či obklady. Súčasťou niektorých čističov je  teleskopická palica. Ak nie je, tak si ju môžete dokúpiť. S tou umyjete aj svetlíky a steny na zimnej záhrade. No a možno dáte prednosť iba klasickej stierke na okná, vylepšenej dávkovačom na vodu.

Babské rady

  • ak chcete, aby boli okná bez šmúh, pretrite ich rozkrojeným zemiakom a vyleštite handričkou
  • ak chcete, aby boli zrkadlo ako nové, umyte ho vychladnutým slabým roztokom čaju

Čítajte aj: Ručný akumulátorový vysávač – na sucho i mokro

Ďalšie stierky na okná

Už si pri umývaní nemusíte namočiť ruku

Už si pri umývaní nemusíte namočiť ruku

💡 TIP na produkt - Vileda Windomatic Power s extra sacím výkonom
Vileda Windomatic Power s extra sacím výkonom

Elektrický vysávač  vysaje okná po umytí do sucha.


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.