Jedálenské kreslá povýšia stolovanie na zážitok

Jedálenské kreslá sú pohodlné foto: unsplash

Jana Beňová Téma 11. septembra 2021 0

Jedálenské kreslá sú elegantnejšie ako stoličky. Prinášajú k stolu väčší luxus a pohodlie. Neskutočne krásne tvary kresla vám urobia zo stolovania zážitok. Vychutnáte si ich aj v spoločnosti rodiny či priateľov.

Jedálenské kreslá - navigácia v článku

Jedálenské kreslá sú pohodlné foto: unsplash

Jedálenské kreslá sú čalúnené, prispôsobené chrbtici na pohodlné sedenie. Zvlášť nápaditý dizajn majú kreslá od Dan-form, dánskej nábytkárskej značky, ktorá vyniká aj kvalitou spracovania a používa materiály šetrné k životnému prostrediu.

Kreslá s tenkými kovovými nohami priniesla holandská značka Zuiver. Za zmienku stojí patchworkový kus, ktorý oživí prostredie duchom remesla a paletou farieb.

Jedálenské kreslá aj do pracovne

„Jedálenské kreslá sú elegantné v kuchyni alebo obývačke za jedálenským stolom. Pre ich pohodlie sa dajú použiť aj za pracovným stolom. Pre početnú návštevu sú zálohou aj k sedačke,“ povedala architektka Katarína Olexová.

Pohodlné stoličky  sú praktické, ľahko sa udržiavajú v čistote.  Ako uvádzajú výrobcovia, stoličky vyrobili s nehou a citom pre rodinné hodnoty.

Pohodlné stoličky – farba

Biela – je univerzálna farba, ktorá pristane každému priestoru. Je to farba čistoty, jasnosti, nevinnosti. Pri  kombinácii bielej s modrou a inými chladnými farbami sa priestor ochladí. V susedstve teplých farieb, ako povedzme žltej, sa priestor oteplí.

Žltá –  výrazná teplá farba slnka. Žltá stolička sa hodí do kuchynských priestorov a aj do dizajnových obývačiek. Je to farba optimistická, ktorá zlepšuje náladu.

Červená  – je optimistická, extrovertná, teplá a vitalizujúca farba. Spája sa s láskou, odvahou a vášňou. Nikoho nenechá chladným. Nie je vhodná pre ľudí, ktorí sa rozčuľujú a chladnejších zasa aktivizuje.

Čítajte aj: Rozkladacie jedálenské stoly stmeľujú známych a rodinu

Lacnejšie jedálenské kreslá

Viac luxusných jedálenských stoličiek

Pohodlné a elegantné kresielka

Pohodlné a elegantné kresielka

💡 TIP na produkt - Svetlohnedá koženková jedálenská stolička
Svetlohnedá koženková jedálenská stolička s opierkami na ruky DAN-FORM Denmark Hype | Bonami

Nádherný tvar, poťah z polyuretánu a oceľové nohy dávajú spolu pohodlné sedenie. Kreslá dodajú jedálenskému stolu noblesu.


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.