Kávový peeling na tvár a telo je alchýmia vôní. Testujeme

Kávova maska na tvár a telo

Jana Beňová Téma 1. apríla 2021 0

Otvárame kávový peeling s kokosom. Z recyklovateľného vrecka sa vykľuje neodolateľná vôňa slnečnej exotiky a lákavých diaľok. Mieša sa v ňom závan kokosového orecha a čerstvá až ovocná chuť kávy. To opäť prekvapuje Mark face and body novou príchuťou kávového peelingu Coconut.

Kávový peeling - navigácia v článku

Kávova maska na tvár a telo

Najprv si povieme niečo o peelingu (pílingu). Bunky na koži odumierajú, pleť pôsobí unavene a ochabnuto. Vtedy je čas na peeling. Obrusuje odumretné časti pokožky. Tisíce žien sa zhoduje v tom, že je ako rituál, ktorý  zjemní a omladí pleť.  Doslova jej opäť dodá sviežosť a jas, vyblednú aj tmavé škvrny.

Tento malý zázrak sa už robí s čisto prírodnými produktami. Značka Mark face and body priniesla na trh kávový peeling s rozličnými príchuťami a vôňami, ktoré tento proces ešte viac spríjemnia.

V peelingu cítiť kokosovú vôňu a exotiku foto: pixabay

V peelingu cítiť kokosovú vôňu a exotiku
foto: pixabay

Kávový peeling na tvár a telo – čo sme zistili

1. Peeling krásne vonia, že máme chuť na ochutnávku. Sladkosť kokosu sa mieša so sviežosťou a zemitosťou kávových zŕn a horkými mandľami. Spája sa do oparu leta a dovolenkovej exotiky. Zmyslový výlet dobre padne aj počas februárovej zimy.

2. Okrem toho, vône majú liečivý účinok. Vedia o tom svoje v ázijských krajinách, kde ich dosť využívajú. Najviac na relaxáciu. Aromaterapia sa derie do popredia aj  u nás.

3. Keď berieme zmes medzi prsty, očakávame, že bude suchá ako káva. Je však mierne zvlhčená kokosovým a mandľovým olejom.

4. Pleť a telo si dôkladne umyjeme, navhlčíme, aby sa peeling dobre prichytil. Nanášame ho jemnými krúživými pohybmi. Môžeme dať aj jemnú masáž, ktorá pokožku prekrví.

5. Telo si cez póry zo zmesi  zoberie cenné látky. Káva obsahuje 200 rozmanitých zložiek, najmä vitamín B2, B5, B1, B3, mangán, draslík, horčík, kyselinu listovú. B2 podporuje zdravú pokožku.  Má veľké množstvo antioxidantov, ktoré chránia pred civilizačnými ochoreniami.

Kokos a káva je exotické duo foto: pixabay

Kokos a káva je exotické duo
foto: pixabay

6. Pokožka sa od kávového peelingu pri procedúre jemna zafarbí a prekrví. Keď peeling umyjete, zostane koža vypnutá a zregenerovaná. 

7. Pri používaní dajte do odtoku vane alebo sprchového kúta filtračný papier alebo pančuchu. Zachytí čiastočky peelingu, nehrozí upchatie odtoku.

8. Po procedúre je fajn pokožku natrieť. Skúste ďalší prípravok navoňaný vôňami z prírody z rovnakej značky.

9. Ranný peeling s kávovými zrnami naštartuje, večerný sa dá viac vychutnať.

10. Výrobok nie je testovaný na zvieratách a neobsahuje syntetické látky.

Kávový peeling foto: pixabay

Kávový peeling
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.