Hojdačky pre deti, preliezky a stany – deti sa hraním učia

Hojdačky pre deti foto: pixaay

Jana Beňová Téma 1. mája 2021 0

Hojdačky pre deti, preliezky, stany a ďalšie atrakcie pre vaše ratolesti. Viete, že deti neobsedia a potrebujú pohyb. Posilňuje sa tak ich fyzická kondícia. Navyše na atrakciách sa aj zabavia, veď hry sú stredobodom ich sveta.

Hojdačky pre deti - navigácia v článku

Hojdačky pre deti foto: pixaay

Hojavý pohyb deti upokojuje od mala. V brušku, v kočíku a aj na hojdacom koníku veľmi pozitívne reagujú na hojdanie. Je všeobecne upokojujúce a deti ho vnímajú citlivejšie a intenzívnejšie.

Hojdačky, ktoré vybrala pre vás naša dizajnérka, sú pre deti od 6 mesiacov. Samozrejme, že tí najmenší sa hodajú pod ochrannými krídlami rodičov.  Ďalšie hodjačky sú od 2 a od 3 rokov. Prešli procesom certifikácie, ktorá potvrdzujú ich bezpečnosť. Väčšinou sú vyrobené z bezpečného plastu alebo z dreva. Na hojdačkách sa deti aj zabavia a z ich sedadla obavujú svet.

Hojdačky pre deti a preliezky

Pre deti je pohyb život, preto s pridúdajúcimi rôčkami ich to z hojdačiek ťahá na preliezky. Tam si posilňujú svalstvo, stabilitu a lezecké schopnosti. Každá detská atrakcia ich niečomu naučí.

Stany pre deti sú ich úkryty

Ešte majú rady úkryty – detské domčeky, stany a preliezačky. Pobytom v domčeku i v stane napodobňujú život dospelých a na preliezačkách sa fyzicky i psychicky posilňujú lezením.

Umožnite deťom, aby sa hrali. Ony to potrebujú veľmi a my niekedy tiež.

Čítajte aj: Záhradné hojdačky – nekonečný oddych vo vašej záhrade

Viac hojdačiek a preliezok na záhradu

Deti si prirodzene trénujú lezecké schopnosti, pričom si užijú veľa zábavy

Deti si prirodzene trénujú lezecké schopnosti, pričom si užijú veľa zábavy


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.