Nadzemné bazény – vyzbrojte sa na horúčavy

Nadzemné bazény a záhradné sprchy

Jana Beňová Téma 10. augusta 2021 0

Nadzemné bazény a záhradná sprcha na horúce leto. Cez leto ste s deťmi doma a dobre im padne osvieženie vo vode, priamo vo vašej záhrade. Zabezpečte si bazén alebo sprchu na teplé dni.

Vybrali sme pre vás aj vyhľadávané bazény Marimex, ktoré zložíte do pol hodiny. Vyberte si podľa veľkosti, podľa objemu vody a výšky vodnej hladiny, ktorá sa do nich zmestí. Pre štvorčlennú rodinu stačí na osvieženie menší bazén s hĺbkou 60 centimetrov a 5 000 litrami vody.

Ale ak vás je viac, chodia k vám návštevy na párty, alebo chcete vo vode hrať loptové hry, doprajte si bazén s výškou vody meter alebo 1,20 a objemom 15 000 alebo 19 000 litrov. Na ten už treba schodíky, ktoré majú z bezpečnostných dôvodov zaoblené hrany.

Nadzemné bazény s filtráciou

Bazény väčšinou majú filtráciu, ktorá je piesková alebo kartušová. Ak nie je, treba ju dokúpiť. Piesková filtrácia používa na odstraňovanie nečistôt kremičitý piesok. Vyčistená voda sa vracia do bazéna. Na čistenie menšich bazénov do 7 000 litrov stačí kartušova filtrácia, ktorá je veľmi jednoduchá.

K bazénu si pozrite aj sprchu, alebo aspoň hadicu na vodnú hmlu.

Nafukovací bazén na letnú pohodu

Nafukovací bazén vám dá viac osvieženia počas letných horúčav a viac odychovej letnej pohody. Nestojí veľa, rýchlo ho sprevádzkujete a jednoducho udržiavate. Plávanie, čľapkanie a vôňa vody patrí k letu.

Potrebujete naň pozemok s rovnou plochou, očistený od kameňov. Rozprestriete podložku, položíte na ňu bazén a nafúknete len horný golier.

Na to je fajn ručná alebo elektrická pumpa. Do precízne rozloženého dna môžete púšťať vodu. Ako sa bude plniť, bazén sa zdvihne. Niektoré bazény majú aj kovovú konštrukciu, tú montujte podľa návodu.

Bazén je z vinylu, chráni ho trojitá vrstva. Súčasťou niektorých výrobkov je filtrácia, na iných je otvor na filtráciu. Odborníci odporúčajú najmä pieskovú, ktorá výrazne znižuje spotrebu bazénovej chemikálie.

Čítajte aj: Samozavlažovacie kvetináče na voňavé muškáty

Viac bazénov

Viac detských bazénikov a hračiek do vody

Žena spláva v bazéne

Nadzemný a nafukovací bazén je letné osvieženie
foto: pixabay

Dve deti sa kúpu v priezračnej vode

Letné radovánky foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.