Hotelová posteľ – prevláda pohodlný boxspring

Takto vyzerá hotelová posteľ z Materasso

Jana Beňová Téma 1. júla 2021 0

Hotelová posteľ musí byť pohodlná. Ak klient vstane ráno dolámaný, viac sa do hotela nevráti. Spoločnosť Materasso vyrába postele i matrace aj pre hotelový segment. Uvedomuje si, aké je dôležité vyrobiť kvalitnú hotelovú posteľ.

Všeobecne platí, že Česi a Slováci majú radšej stredné až tvrdšie spanie na hotelových matracoch. Poliaci majú radi strednú tvrdosť matracov a investície do hotelového vybavenia závratne rastú.

V Nemecku, Anglicku, Taliansku, Rakúsku, Číne a USA sú zvyknutí na mäkšie spanie.  Hotely s touto medzinárodnou klientelou vybavuje Materasso matracmi, ktoré sú vysoké až 32 centimetrov.  V takomto štandarde zariaďovali povedzme Buddha Bar hotel – Praha alebo hotel Kings Casino Rozvadov, Hotel King Court Praha.

Hotelová posteľ – prevláda boxspring

Výška spania v hoteloch je vyššia minimálne 60 až 65 cm od zeme, aby mohli hostia vstať z postele pohodlne. Hotely uprednostňujú práve boxspringové postele. Boxspring je posteľ s pružinami, ktorá bodovo kopíruje telo človeka a počas spánku spolupracuje s matracom.

„Spanie na boxspringovej posteli je preto pohodlnejšie. Posteľ teda neslúži len ako pevný podklad, ale pomáha matracu pracovať s telom klienta. Tým je zaručená ideálna opora chrbtice počas spánku. Boxspringové matrace a postele v našej kolekcii sú navrhnuté vždy v strednej tuhosti, ktorá vyhovuje každej hmotnosti klientov,“ povedala  Dominika Zmatlíková, obchodný manažér Materasso.

Trendy neobišli ani postele

Aj postele v hoteloch sa riadia trendmi. Povedzme hotelové siete Clarion hotels, Mamaison hotels, Orea hotels sa držia klasických štandardov a univerzálnych farieb – šedá, piesková alebo hnedá.

Naopak, butikové hotely a súkromné penzióny sa neboja experimentovať a používať trendové farby, semišové, vzorované a dizajnové látky z najnovších kolekcií. Materasso má na výber z cca 200 druhov látok. Líšia materiálmi, farbami, možnosťou ľahkého čistenia – tzv. easy clearning či nehorľavosťou.

Hotelová izba s posteľou a zrkadlom

V hotelovej izbe je najdôležitejšia posteľ
foto: pixabay

V novom hoteli je dizajnérom

Ak Materasso zariaďuje nový objekt, dizajnuje s architektom celú izbu. Vyberá dizajn čela, hrá sa s materiálmi a farbami látok, výšku a šírku upravuje na mieru.

Čelo sa upevňuje na stenu tak, aby sa postele mohli od seba rozdeľovať na twin beds alebo ich spájať na queen beds. Sú zabezpečené špeciálnym kovaním, ktoré ich drží pohromade aby sa od seba neodsúvali. V tomto prípade je šírka čela väčšinou upevnená na celú šírku steny. Spájanie a rozdeľovanie postelí je trendom v hoteloch. Poskytuje hosťom maximálny komfort a pohodlie.

Od biznis triedy po penzióny

„Požiadavky sú rôzne, preto sa vždy sústreďujeme na výrobu matracov a postelí na mieru, berieme při tom do úvahy hotelové štandardy. Robíme pre luxury class pre 5* hotely, business Class – 4* hotely, Standard Class – produkty spĺňajú štandardy pre 3* hotely, Economy Class- produkty spĺňajú štandardy pre 2* hotely a penzióny. Jednotlivé triedy sa líšia výškou matracov a postelí, ich tuhosťou, zárukami a materiálmi,“ dodáva Dominika Zmatlíková.

Materasso je rodinná firma s tradíciou. Ročne vyrobí vyše 300-tisíc matracov a 70-tisíc roštov, čím pokrýva dve tretiny slovenského trhu. Jej výrobky poznajú v Číne, Austrálii a Paname. Produkuje aj postele Le Chomat, čo je precízna ručná výroba. Materasso a jeho tím sa stará aj o spánkový blog vyspimesa.sk, kde je všetko o spaní.

 

Veľké čelo s manželskou posteľou

Takto vyzerá hotelová posteľ z Materasso

Dve postele sa dajú ľahko rozloziť od seba

Aj rozložené vyzerajú efektne

 


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.