Soľná lampa prečisťuje vzduch, cítite sa ako pri mori

Soľné lampy zútulnia každú domácnosť foto: pixabay

Jana Beňová Téma 11. októbra 2021 0

Soľná lampa je estetický a milý doplnok v byte, má navyše aj významné zdravotné benefity. Ionizuje ovzdušie, vytvára lepšiu klímu v miestnosti a prečisťuje vzduch. Romantické svetlo lampy harmonizuje prostredie i dušu.

Soľná lampa - navigácia v článku

Soľné lampy zútulnia každú domácnosť foto: pixabay

Lampa je z masívu soľného kameňa, ktorý  je milióny rokov starý. Každá lampa je originál, má iný tvar, inú farbu a inú štruktúru. Do vzduchu uvoľnuje vyše 80 liečivých minerálov. Je to vzduch, ako poznáte od mora alebo z lesa. Ionizuje prostredie, vyrovnáva škodlivý vplyv kladne nabitých elektrických častíc.

Veľmi dobre sa pri nej relaxuje. Má pozitívny účinok kdekoľvek v byte – v obývačke, spálni či detskej izbe. Tí, čo vyskúšali, oceňujú soľnú lampu na pracovisku. Čím je lampa väčšia, tým je účinnosť vyššia.

Soľná lampa účinky

  • posilňuje imunitu
  • alergikom sa lepšie dýcha, celkovo pôsobí na dýchacie problémy aj na tie, ktoré súvisia s prechladnutím
  • zlepšuje zaspávanie a kvalitu spánku
  • tlmí nervozitu a navodzuje stav psychickej pohody

Čítajte aj: Cvičenia pre seniorov – rýchla chôdza za kondíciou

Viac soľných lámp a aromalámp

Náš favorit

Naším favoritom je Rabalux Etna. Čo vám pripomína jej tvar? Nám veže kostolov, kde sa koncentruje pozitívna energia z modlitieb a odkiaľ odchádza do neba. V prvom momente sa mi záber pripodobnil k Chrámu Vasiľa Blaženého v Moskve. Tento tvar je veľmi príjemný a harmonický. Hoci je soľný kúsok upravený rovnako, každý je i tak iný.  

Soľná lampa v tvare kupoly foto: pixabay

Soľná lampa v tvare kupoly
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.