Vintage hodiny a vintage doplnky do bytu

Vintage hodiny a vintage doplnky do bytu majú svoje čaro foto: pixabay

Jana Beňová Téma 4. novembra 2021 0

Vintage hodiny, nábytok a iné doplnky do bytu dodajú bytu štýl. Treba ich dávkovať opatrne, aby ste z bytu neurobili obchod so starinami. Pozrite si vintage hodiny, vintage nábytok a vintage doplnky do bytu.

Vintage hodiny - navigácia v článku

Vintage hodiny a vintage doplnky do bytu majú svoje čaro foto: pixabay

Staré hodiny nábytok a doplnky, ktoré pripomínajú zašlé časy, majú svoju poéziu. Na trhu je veľa kúskov v štýle vintage, ktoré nepochádzajú z minulého storočia, ale tak vyzerajú.

Najčastejšie sú to hodiny, na ktorých sú rímske ale i arabské číslice. Tvorcovia ich doplnili neostrými obrázkami z dávnych čias, ktoré majú svoje čaro. Rovnako vďačným kúskom vintage ako hodiny zrkadlá.

Ich rámy výrobcovia zámerne poškodzujú rozličnými technikami, aby kráčali v duchu vintage. Používajú techniky na ich hrdzavenie, odlúpenie či pokrivenie. Akože ich poznačil čas. Veľmi zaujímavý je nábytok zo starého indického dreva, ktorý sa vyrába ručne.

Vintage hodiny a vintage doplnky do bytu

„Vintage doplnky navodia nostalgickú atmosféru dávnych čias. Dobre sa kombinujú s vidieckym štýlom nábytku. Niekedy stačí dať do interiéru iba dve kúsky vintage – povedzme starú lampu a staré nástenné hodiny. Viac kúskov by som zvolila radšej na dobovú chalupu ako do interiéru bytu, kde žijete. Ale vždy záleží od vášho vkusu,“ povedala dizajnérka Katarína Olexová. 

V Holandsku majú dizajnéri radi trhy – blšáky. Bez toho, aby ich navštívili, nezariaďujú. Najprv kúpia doplnok v duchu vintage a prispôsobujú mu aj celú úpravu bytu. U nás sa pomaly tiež začínajú v bytoch objavovať staré veci a ľudia v nich začínajú vidieť hodnotu.

Čitajte aj: Vintage koberec má atmosféru minulosti

Viac vintage doplnkov a nábytku

Vintage doplnok môže byť aj staré rádio foto: pixabay

Vintage doplnok môže byť aj staré rádio
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.