Záhradné dekorácie – zvončeky zvonia a fakle horia

Záhradné dekorácie - konštrukcia na ruže foto: nabyvanie

Jana Beňová Téma 16. októbra 2021 0

Liatinové zvončeky, horiace fakle, umelé žaby – to všetko sú záhradné dekorácie. Ide o maličkosti, ktoré nestoja veľa, ale pridajú grády vašej predzáhradke či záhradnému domčeku. Zvlášť gazdiné, ale aj deti, majú takéto vecičky veľmi rady. Niektoré dekorácie sú aj účelnými pomocníkmi.

Záhradné dekorácie - navigácia v článku

Záhradné dekorácie - konštrukcia na ruže foto: nabyvanie

Medzi dekoráciami sú liatinové zvončeky a lampáše, ktoré svetlom vytvárajú magickú atmosféru na terase v lete i v zime.

Búdky sú tiež dekoratívne a robia službu prírode. Ak do nich dáte potravu pre štebotavé tvory, pomôžete im. A na jar sa vám do záhrady vrátia a za odmenu budú pod oknami spievať.

„Mám veľmi rada konštrukcie na popínavé kvety. Najmä dekoračne hrdzavé, majú od výrobcu rustikálnu patinu,“ povedala architektka Katarína Olexová.

Elegantné dizajnové doplnky sú veterníky, dodávajú exteriéru vidiecky charakter.  Pomocou nich sa zbavíte aj krtkov, neznášajú totiž vibrácie lopatiek veterníkov. Ak chcete, aby vás krtko opustil, dajte veterník blízko kovovej rúry, ktorú zakopete pod zem. Zvuky sa budú šíriť intenzívnejšie.

Ak vám nesadne veterník, tak skúste ukazovateľa smeru vetra, napríklad oceľového kohúta. Ukazuje aj svetové strany. Budete môcť znalecky povedať, že fúka južný vietor alebo tiahne zo severu. 

Záhradné dekorácie sú aj plastové ploty

Veľmi vyhľadávané sú nízke ploty na predzáhradky. Vyrábajú ich z kvalitného plastu,  ktorý napodobňuje drevo. Ľahko sa montujú a odolávajú poveternostným podmienkam. Netreba ich ošetrovať, nehnijú a nenapadne ich červotoč ani hrdza. Užívatelia vyzdvihujú ich pevnosť.

Čítajte aj: Vonkajšie osvetlenie zo slnka šetrí energiu

Pre vaše hobby

Ešte viac pomôcok do záhrady

Veterník do záhrady

Veterník do záhrady
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.