Benzínové kosačky s pojazdom – všetko na pekný trávnik

Benzínové kosačky s pojazdom a váš trávnik je krásny foto: pixabay

Jana Beňová Téma 24. decembra 2020 0

Benzínové kosačky s pojazdom poznáte, ak radi chodíte naboso po pokosenom domácom trávniku. O trávnik sa treba starať, zavlažovať ho a pravidelne kosiť. V lete, keď výdatne prší, treba kosiť aj dva razy mesačne. Vybrali sme vám benzínové kosačky s pojazdom, elektrické kosačky, no pridali sme aj iné. A povieme si aj ich využitie.

Keď máte anglický trávnik, ktorý má hustý a nižší porast, budete ho kosiť menej. Prírodný trávnik sa zasa dvíha do výšky a vyžaduje si častejšie kosenie. Čo by sa stalo, keby sa nekosilo? Prerastajúca tráva spadne na zem, začne hniť a zdevastuje sa celý trávnik. No a mäkký trávnatý koberec je krásny na vzhľad a atraktívny na letnú relaxáciu.

S trávnatým kobercom je roboty vyše hlavy. Aby ste si vedeli vybrať kosačku, zistite si rozlohu trávnika. Potrebujete práve benzínové kosačky s pojazdom?

Benzínové kosačky s pojazdom

Kosačky s pojazdom sú top, a tomu zodpovedá aj cena. Pri kosení sa tak veľmi nenarobíte, stroj ide na vlastný pohon. Netreba naň vynaložiť ľudskú silu, čo oceníte na miernom kopci alebo pri kosení rozľahlého terénu.

Kosačka má aj 55 až 60-litrový kôš na pokosenú trávu. Tá sa zväčša využíva na mulčovanie. To znamená, že sa uloží sa okolo stromov a iných kultúr a premení sa na hnojivo. Netreba ich okopávať, lebo neprepúšťa burinu.

Elektrické kosačky

Poháňa ich jednoduchý elektromotor, teda nie ľudská sila. Majiteľ takejto kosačky Ján (62) hovorí, že je hmotnosťou ľahká,  práca s ňou je jednoduchá a ide od ruky. Odpadá manipulácia s benzínom, nemusíte myslieť na doplnenie paliva.

Elektrické kosačky sú vhodné na kosenie menšieho trávnika, cca 250 m2, na ktorý dosiahne kábel. No náš respondent tvrdí, že s ňou kosí aj 3 razy väčšie plochy. Výhodou je tiež jednoduchá údržba. Pri skladovaní pomôže sklápacia rúčka, čím sa zmenší objem stroja. Pri spomínaných funkciách má táto kosačka extrémne výhodnú cenu.

Vretenové kosačky

Zabudnite na elektriku a motor. Vretenové kosačky poháňa vaša sila. Práve silou roztlačíte pojazdové kolesá, a tie zasa v prevode roztlačia vreteno s nožmi.

Tieto kosačky sú vhodné na upravené plochy nízkeho trávnika, s dostatočne tvrdým terénom. Ale ak je tráva vlhká, vytvorí taký odpor, že kolesá sa prešmykujú alebo sa zaborí do mäkkého terénu.

Elektrické strunové kosačky

Keď rýchlo potrebujete kosiť malú plochu, zoberte si do rúk elektrickú strunovú kosačku. Poradí si aj s ťažšie prístupným terénom ako povedzme okolo garáží a plotov. Nevyžaduje žiadnu údržbu, no nie je stavaná na veľké plochy a výkony.

Benzínový krovinorez

Je to stroj pre profesionálov, ktorí sú školení bezpečnostnými predpismi a pracujú s ochranným štítom, odevom a obuvou. Krovinorez si s oceľovým trojzubcom poradí s trávou, burinou, nežiadúcimi krami i lesnými porastami.

Čítajte aj: Záhradnícke náradie do záhrady a ekozáhrady, aj pre ženy

Viac kosačiek

Ešte viac kosačiek

Pokosený trávnik prináša relax foto: pixabay

Pokosený trávnik prináša relax
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.