Domáce potraviny – zo šunkovaru či knedľovača

Domáce potraviny sú najchutnejšie foto: pixabay

Jana Beňová Téma 12. septembra 2021 0

Vyrobte si vlastné domáce potraviny. Štavnatú šunku zo šunkovaru z nerezu alebo mäkkú knedľu z knedľovača či dômyselné misky na rýchle kysnutie.

Domáce potraviny - navigácia v článku

Domáce potraviny sú najchutnejšie foto: pixabay

Šunkovar veľa ľudí nepozná, no tí, čo ho vyskúšali, si ho chvália. Vraj si v ňom uvaria šunku, ktorá je oveľa chutnejšia a zdravšia ako kupovaná. Domáci výrobok chutí aj deťom. Nájdete si v ňom aj recept, ako sa šunka varí. Súčasťou výrobku je teplomer, s ktorým máte pod kontrolou teplotu počas varenia.

Ak máte radi knedľu, ďalšou pomôckou v kuchyni je knedľovač. Pomôže vám s prípravou žemľových, zemiakových a bezlepkových knedlí. Je vyrobený z odolného plastu, ktorý má žiaruvzdorné dno.

Domáce potraviny – rezance, trdelník, maslo

Chcete si doma urobiť sladkú dobrotu – trdelník? Môžno budete konkurovať aj známemu skalickému. Na jeho prípravu potrebujete valcové formy, ktoré umožnia navinúť cesto a rovnomerne piecť.

Vynikajúcou pomôckou do kuchyne je miska na rýchle kysnutie cesta, s ktorou upečú aj zaneprázdnení. Zaujala nás aj miska na výrobu vlastného masla. Doma si maslo vyrábali aj naše staré a prastaré mamy a my sa vraciame k tradícii.

Čítajte aj: Koše na triedenie odpadu do každej domácnosti

Viac pomôcok na prípravu domácich potravín

Niet nad domácu šunku foto: pixabay

Niet nad domácu šunku
foto: pixabay

Známe české jedlo, ktorého základom je knedľa foto: pixabay

Známe české jedlo, ktorého základom je knedľa
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.