Kuchynské váhy – šikovní pomocníci v kuchyni

Kuchynské váhy

Jana Beňová Téma 18. septembra 2021 0

Kuchynské váhy potrebuje každá gazdinka. Bez nich by sa asi nedalo urobiť správne cesto. Závisí od vás, či si vyberiete váhu digitálnu s číselným displejom alebo mechanickú s ciferníkom. Vybrali sme pre vás  niekoľko kuchynských pomocníkov.

Kuchynské váhy obvykle vážia do 5 kilogramov a na presnosť gramu. Majú zaujímavý dizajn a veľa funkcií. Povedzme indikátor slabej  batérie, automatické vypnutie pri nečinnosti, meranie okolitej teploty,  odpočítavanie času.

Môžete vážiť niekoľko ingrediencií naraz v jednej mise. Sú váhy, ktoré vážia nielen múku a pevnú hmotu, ale aj tekutiny.

Kuchynské váhy udávajú aj anglické jednotky

Ak máte recept na koláč v anglických jednotkách, nezúfajte. Niektoré váhy majú možnosť voľby metrických a anglických jednotiek. A aj prepočítavanie je automatické.  Ak si to chcete prepočítať sami, skúste podľa tabuľky z wikipédie.

  • libra (pound) (1 lb = 0,453 592 4 kg)
  • ounce (1 oz = 0,02835 kg)
  • špitka (1 gr = 0,00006 kg)
  • metrický karát (1 Kt = 0,00020 kg)
  • dram (1 dr = 0,00177 kg)
  • quarter (1 qr = 12,70100 kg)
  • kameň (1 = 6,35029 kg)

Kilogram je základná jednotka

Kilogram je podľa wikipédie základná jednotka hmotnosti v medzinárodnej sústave jednotiek. Prototyp kilogramu je uložený v Medzinárodnom úrade pre miery a váhy vo francúzskom Sèvres. 

Čítajte aj: Kuchynský vozík odvezie, uskladní a má aj dizajn

Viac kuchynských váh

Múku treba presne navážiť foto: pixabay

Múku treba presne navážiť
foto: pixabay

Praktická váha do malej kuchyne

Praktická váha do malej kuchyne


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.