Kuchynské váhy – šikovní pomocníci v kuchyni

Kuchynské váhy

Jana Beňová Téma 19. decembra 2020 0

Kuchynské váhy potrebuje každá gazdinka. Bez nich by sa asi nedalo urobiť správne cesto. Závisí od vás, či si vyberiete váhu digitálnu s číselným displejom alebo mechanickú s ciferníkom. Vybrali sme pre vás  niekoľko kuchynských pomocníkov.

Kuchynské váhy obvykle vážia do 5 kilogramov a na presnosť gramu. Majú zaujímavý dizajn a veľa funkcií. Povedzme indikátor slabej  batérie, automatické vypnutie pri nečinnosti, meranie okolitej teploty,  odpočítavanie času.

Môžete vážiť niekoľko ingrediencií naraz v jednej mise. Sú váhy, ktoré vážia nielen múku a pevnú hmotu, ale aj tekutiny.

Kuchynské váhy udávajú aj anglické jednotky

Ak máte recept na koláč v anglických jednotkách, nezúfajte. Niektoré váhy majú možnosť voľby metrických a anglických jednotiek. A aj prepočítavanie je automatické.  Ak si to chcete prepočítať sami, skúste podľa tabuľky z wikipédie.

  • libra (pound) (1 lb = 0,453 592 4 kg)
  • ounce (1 oz = 0,02835 kg)
  • špitka (1 gr = 0,00006 kg)
  • metrický karát (1 Kt = 0,00020 kg)
  • dram (1 dr = 0,00177 kg)
  • quarter (1 qr = 12,70100 kg)
  • kameň (1 = 6,35029 kg)

Kilogram je základná jednotka

Kilogram je podľa wikipédie základná jednotka hmotnosti v medzinárodnej sústave jednotiek. Prototyp kilogramu je uložený v Medzinárodnom úrade pre miery a váhy vo francúzskom Sèvres. 

Čítajte aj: Kuchynský vozík odvezie, uskladní a má aj dizajn

Viac kuchynských váh

Múku treba presne navážiť foto: pixabay

Múku treba presne navážiť
foto: pixabay

Praktická váha do malej kuchyne

Praktická váha do malej kuchyne

💡 TIP na produkt - Biela skladacia digitálna kuchynská váha Joseph
Biela skladacia digitálna kuchynská váha Joseph Joseph TriScale | Bonami

Netradičná váha, ktorá nezaberie veľa miesta, ale napriek tomu na nej odvážite všetko, čo potrebujete. Ideálna je do malej kuchyne, zmestí sa do šuflíka.


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.