Kuchynské pomôcky na kreatívne stolovanie

Kuchynské pomôcky pomôžu k fantastickému jedlu foto: pixabay

Jana Beňová Téma 20. septembra 2021 0

Kuchynské pomôcky, ktoré pomôžu s maličkosťami. Niektoré kúsky sú dobre vymyslené. Naši predkovia také nemali, my si dokonca môžeme z jednotlivých druhov vybrať.  

Kuchynské pomôcky - navigácia v článku

Kuchynské pomôcky pomôžu k fantastickému jedlu foto: pixabay

Formička na vyrezanie hviezdy, srdca alebo čohokoľvek novinkou nie je, ale lis s úchytkou je zaujímavý. Výrobok oceníte najmä vtedy,  keď chcete vykrajovať hmotu z krehkého materiálu.

Šikovným sitkom na konzervy z nich hravo vylejete tekutinu bez toho, aby sa vám odkotúľal aj hrášok či kukurica. Aj na oddeľovanie žĺtka od bielka vymysleli praktické sitko, cez ktoré sa zvyšok bielka dôkladne oddelí.

Kuchynské pomôcky na mäso

Poznáte zmäkčovač na mäso, teda tenderizer? Je to nástroj s nerezovými ostrými ihlami, ktorý dokáže narezať mäsové vlákna, a tak ich skrátiť a prevzdušniť. Mäso sa lepšie prepečie, je krehké, mäkké a plné šťavy. Vychutnáte si mäso ako to robia gurmáni. A keby ste si chceli nakrájať cibuľu alebo cesnak pohodlnejšie, skúste krájač, ktorý to urobí za vás.

Čítajte aj: Domáce potraviny – zo šunkovaru či knedľovača

Viac kuchynských pomôcok

So šikovnými pomôckami je varenie hračkou foto: pixabay

So šikovnými pomôckami je varenie hračkou
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.