Espresso kávovar a kávovar na prekvapkávanú kávu

Espresso kávovar dáva dobrú kávu foto: pixabay

Jana Beňová Téma 9. októbra 2021 0

Espresso kávovar sa hodí, keď máte veľkú rodinu, časté návštevy alebo milujete dobrú kávu. Nakŕmite ho celými zrnkami a on vám odmení vynikajúcim espressom, napeneným cappuccinom alebo kávou latté. Vybrali sme pre vás niekoľko kávovarov na espresso, ktoré sú určené do domácnosti a kávovary na prekvapkávanú kávu.

Espresso kávovar - navigácia v článku

Espresso kávovar dáva dobrú kávu foto: pixabay

Platí pravidlo, že káva z kávovaru je chutnejšia ako prekvapkávaná, hoci aj prekvapkávaná je dobrá. No čím je kvalitnejší kávovar, tým lepšia káva. Vychutnajte si skvelú kávu z pákového espressa. Načapujte si z nej nielen espresso, ale aj aj výborné cappuccino, latté a ďalšie druhy kávy. Užite si vlastnoručnú prípravu kávy. Sami si určíte hrúbku namletej kávy, jej kvalitu a tým aj chuť.

Espresso kávovar uvoľní arómu kávy

Moderný kávovar využíva systém nízkotlakového predsparenia. Umožní tým káve v sitku uvoľniť arómu a chuť. Vodu ohrieva rýchlo na teplotu, akú si nastavíte. Zvyšková voda sa po penení mlieka alebo výdaji vody odvapkáva do misky. Nemôže tak nikdy dôjsť k spáleniu kávy v sitku, vyzdvihuje výrobca.  Moderný kávovar má trysku na napenenie mlieka, ktorou si pripravíte lahodnú krémovú penu. 

Kým espresso kávovar sa živí celými zrnkami kávy, kávovar na prekvapkávú kávu si žiada mletú kávu. ktorá prechádza filtrom. Moderné kávovary majú funkciu prihrievanie, ktorá zachová nejaký čas nápoj teplý.

Čítajte aj: Mlynčeky na kávu pomelú aj ľanové semiačka

Viac kávovarov

Ďalšie kávovary

Latte káva z kvalitného kávovaru je výborná foto: pixabay

Latte káva z kvalitného kávovaru je výborná
foto: pixabay

Ozdobte si kávu vzormi pomocou šablóny foto: pixabay

Ozdobte si kávu vzormi pomocou šablóny
foto: pixabay

Náš favorit

Naším favoritom je Philco PHEM 2000. Elegantný dizajn a dobrá káva. Prístroj ju rovnomerne rozdeľuje do dvoch šialok rovnako. 

Pripravíte si naraz dve šálky lahodnej kávy

Pripravíte si naraz dve šálky lahodnej kávy


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.