Čajové súpravy – získajte božský pôžitok z čaju

Čajové súpravy na posedenie foto: pixabay

Jana Beňová Téma 7. septembra 2020 0

Čajové súpravy sú milé darčeky. Využijete ich na čaj alebo na kávu. Aj keď máte doma šálok dosť, vždy vás potešia. Dizajnéri vymýšľajú krásne a jednoduché tvary. Pozrite si s nami porcelánové či keramické telá šialok rozličných značiek a vzorov.

Čajové súpravy - navigácia v článku

Čajové súpravy na posedenie foto: pixabay

Možno vám padne do oka vypálený čínsky porcelán. Je z krajiny, ktorá má vo výrobe porcelánu tradíciu už od 7. storočia. Čajové súpravy majú významnú úlohu pri čajovom obrade, ktorý znamená aj tradície, pravidlá i pokojnú myseľ.

Čínsky porcelán je bohato a príťažlivo maľovaný. Na tanierikoch, šialkach i čajníkoch rozkvitla celá lúka. Máte na nej chuť ovoniavať trávy, ružové i fialové kvety. Čaj si z týchto kúskov viac vychutnáte. Jemne zdobený porcelán  doladí aj výraznejší obrus.

Čajové súpravy sú šmrncnuté Ďalekým východom

Čajová kultúra je najsilnejšia na Ďalekom východe, tak nečudo, že dizajnérov inširuje. Dizajnér milej keramickej súpravy Flower Pattern sa tam tiež inšpiroval. Čajník s držiakom a dvoma hrnčekmi v sebe nezaprie štipku Ázie.

Čaj je spoločenská záležitosť, mal by sa čo najviac vychutnávať v spoločnosti iných a mal by byť aj prostriedkom na ľudské zblíženie a komunikáciu. Tomuto poslaniu však veľmi konkuruje káva.

Čítajte aj: Rýchlovarné kanvice – a máte čaj o piatej

Viac čajových súprav

Pôžitok z čaju foto: pixabay

Pôžitok z čaju
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.