Čajové súpravy – získajte božský pôžitok z čaju

Pôžitok z čaju foto: pixabay

Jana Beňová Téma 23. októbra 2021 0

Čajové súpravy sú milé darčeky. Využijete ich na čaj alebo na kávu. Aj keď máte doma šálok dosť, vždy vás potešia. Dizajnéri vymýšľajú krásne a jednoduché tvary. Pozrite si s nami porcelánové či keramické telá šialok rozličných značiek a vzorov.

Čajové súpravy majú významnú úlohu pri čajovom obrade, ktorý znamená aj tradície, pravidlá i pokojnú myseľ.

Čínsky porcelán je bohato a príťažlivo maľovaný. Na tanierikoch, šialkach i čajníkoch rozkvitla celá lúka. Máte na nej chuť ovoniavať trávy, ružové i fialové kvety. Čaj si z týchto kúskov viac vychutnáte. Jemne zdobený porcelán  doladí aj výraznejší obrus.

Čajové súpravy sú šmrncnuté Ďalekým východom

Čajová kultúra je najsilnejšia na Ďalekom východe, tak nečudo, že dizajnérov inširuje. Dizajnér milej keramickej súpravy Flower Pattern sa tam tiež inšpiroval. Čajník s držiakom a dvoma hrnčekmi v sebe nezaprie štipku Ázie.

Čaj je spoločenská záležitosť, mal by sa čo najviac vychutnávať v spoločnosti iných a mal by byť aj prostriedkom na ľudské zblíženie a komunikáciu. Tomuto poslaniu však veľmi konkuruje káva.

Čajové súpravy – čínsky porcelán

Nie je to čínsky porcelán, ale ho pripomína. Vizuálne je výrazný, milé tvary, bohaté detaily.  Kolekcia riadu – tanierov, šialok, podšálok, hrnčekov či misiek je z kameniny. Je to keramický materiál, ktorý je pokrytý tvrdou glazúrou. Znesie teplotu v umývačke riadu aj v mikrovlnke.

Môžete si s riadom urobiť radosť pri každodennom stolovaní alebo iba pri servírovaní čaju. Má naozaj bohato zdobené milé tvary, kvetov a ázijských motívov modrej kobaltovej farby.

Čítajte aj: Rýchlovarné kanvice – a máte čaj o piatej

Viac čajových súprav

Ešte viac čajových súprav

Čajové súpravy na posedenie foto: pixabay

Čajové súpravy na posedenie
foto: pixabay

Čínsky porcelán foto: pixabay

Čínsky porcelán
foto: pixabay

Čítajte aj: Cibulák – vzor starých materí na slávnostné chvíle


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.