Mlynčeky na kávu pomelú aj ľanové semiačka

Posedenia pri káve a čaji sú príjemné foto: adobestock

Jana Beňová Téma 30. septembra 2021 0

Vychutnávate si radi vôňu čerstvo pomletej kávy? Tú najkrajšiu vôňu vám do domácnosti prinesú mlynčeky na kávu. Ráno vás preberie a dodá vám energiu. Mlynčeky dokážu pomlieť oveľa viac.

Mlynčeky na kávu - navigácia v článku

Biele šálky s kávou a čajom na bielom obruse

Mlynček na kávu zomelie kávu za niekoľko sekúnd. Má trieštivé nože z  nerezovej ocele a výkonný motor. Hrúbku namletia regulujete tlačidlom. Vyberte si vhodnú veľkosť – na jednorazové zomletie 50, 70 alebo 100 gramov kávy. Počítajte približne 10 gramov na jednu kávu. Tých 50 gramov kávy predstavuje 5 možno až 6 šálok nápoja.

Neumývajte prístroj pod prúdom vody, stačí ho utrieť vlhkou alebo suchou bavlnenou alebo papierovou utierkou. Prístroj má bezpečnostnú poistku proti spusteniu, keď je bez krytu. Okrem funkčnosti si všimnite jeho pôsobivý dizajn, ktorý sa hodí do modernej kuchyne.

Najlepšiu chuť a arómu kávy dosiahnete vtedy, ak si ju čerstvo pomeliete. Ak si kávu kúpite zomletú, aróma vyprchá, čo poznáte aj na chuti.

Mlynčeky na kávu pomelú aj ovsené vločky

Mlynčeky na kávu kupujú aj ľudia, ktorí kávu vôbec nepijú. „U nás doma varíme ráno obilninové kaše, a pridávame do nich ľanové semienka. Musia byť čerstvo zomleté na kávovom mlynčeku, aby boli čo najhodnotnejšie. Dávame do nich aj namletý mak a orechy, takže kávový mlynček používame denne a vôbec nie na mletie kávy,“ povedal Stano (32).

Takže mlynček vám poslúži, keď pôjdete piecť makový a orechový koláč, ale aj keď pôjdete variť polievku. Na kávovom mlynčeku totiž pomeliete aj bylinky a korenie. Sú gurmáni, ktorí si nedajú do jedla iné ako čerstvo pomleté, ktoré má výraznejšiu vôňu.

Čítajte aj: Espresso kávovar a kávovar na prekvapkávanú kávu

Ďalšie mlynčeky na kávu

Každé ráno máte čerstvú kávu foto: pixabay

Každé ráno máte čerstvú kávu
foto: pixabay

Aj tu sú mlynčeky na kávu


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.