Fototapety na stenu – nonstop vám svieti slnko

Fototapety na stenu

Jana Beňová Téma 26. septembra 2021 0

Fototapety na stenu si zvoľte vtedy, ak chcete poriadnu zmenu. Vo vašej izbe tak môže tiecť potok, zapadať slnko alebo rásť strom. Alebo sa môžete pozerať na mrakodrap, hoci vo vašich zemepisných šírkach žiaden nepostavili. To všetko je zobrazené iba na stene, na ktorej je nalepená fototapeta. A ak vás výjav začne nudiť, strhnete ho dolu.

Fototapety na stenu - navigácia v článku

Fototapety na stenu

Tieto tapety sa lepia ľahšie ako papierové. Lepidlo zmiešate, nanesiete na stenu, položíte jeden diel tapety. Dole ich dáte tak, že ich zlúpnete. Stenu potom buď vymaľujte alebo obložíte tapetou s iným námetom. Ak chcete mať umývateľnú stenu, tapetu pretrite ochranným náterom. Farby vydržia sýte vďaka UV filtru.

Fototapety na stenu si vyberajte citlivo

„Tapety si zvoľte do nevýrazného priestoru. Videla som motív japonskej záhrady v predsieni, kde boli dve kreslá a stolík. Bol to veľmi príjemný  dizajn. Známi majú tapetu s kvetmi v pracovni. Vybrali motív, ktorý pôsobí veľmi osviežujúco.

Cholerik a sangvinik má v pracovni radšej dynamickú fototapetu s pulzom mestamelancholik zasa radšej prírodu. Ale je to veľmi individuálne,“ vraví architektka Katarína Olexová. Dynamický motív fototapety vynikne aj vo firemnej zasadačke.

Katka odporúča fototapetu na toaletu alebo do kúpeľne. Je to menší priestor, ktorý veľká fotka zútulní. Vhodná je i do predsiene, pracovne, kuchyne, relaxačného kútika alebo minimalisticky zariadenej izby.  Nedávajte ju tam, kde je veľa farieb, nábytku, doplnkov. V takomto priestore pôsobí rušivo.

Čítajte aj: Samolepky do kuchyne s maurskými vzormi – rýchla zmena

Viac fototapiet na stenu

Fototapetu vyberajte citlivo, aby vizuálne neprebila dizajn miestnosti

Fototapetu vyberajte citlivo, aby vizuálne neprebila dizajn miestnosti


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.