Samolepky do kuchyne s maurskými vzormi – rýchla zmena

Samolepky do kuchyne s maurským vzorom

Jana Beňová Téma 5. januára 2021 0

Samolepky do kuchyne sú na oživenie. Túžili ste po bielych obkladačkách v kuchyni a keď ich máte, chcete zmenu? Skúste samolepky so vzorom maurských kachličiek, ktorá opticky vyzerajú ako pravé kachličky. A ak sa vám prestanú páčiť, môžete ich ľahko zmeniť.

Samolepky sú vhodné do kuchyne, ale aj do kúpeľne, na toaletu či na chodbu. Môžete oživiť aj schody. Táto zmena nie je finančne náročná, stojí len pár drobných. Dokonca si nimi môžete oživiť nábytok a podlahu.

Závisí od vás, či si ozdobíte iba zopár kachličiek alebo veľkú plochu steny. Ale aj 10 nálepiek už predstavuje viditeľnú zmenu.

„Ak máte farebnú kuchyňu, dajte si radšej menej nálepiek, alebo zvoľte v čierno-bielej farbe. Ak je vaša kuchyňa nevýrazná, máte viac priestoru na experimentovanie a jej oživenie,“ hovorí architektka Katarína Olexová.

Samolepky do kuchyne – zázrak na počkanie

Nálepka je z vinylu, ľahko sa nalepuje a keď raz doslúži, dáte ju ľahko dolu. Jej nalepenie a aj odstránenie je jednoduché, zvládne to každý. Nemajte strach, že sa nálepky znehodnotia vodou. Nič sa im nestane, sú totiž vodeodolné. Zmenia celý priestor k lepšiemu. A vy sa budete cítiť príjemnejšie.

Náš tip

Bývate v podnájme a máte mdlý a nevýrazný interiér, na ktorý sa nemôžete pozerať? V cudzom byte nemôžete a ani nechcete robiť veľké zmeny. Pomôžte si samolepkami. Vaše dočasné bývanie bude jedna radosť, a pritom vás to nebude veľa stáť. Vyzerajú ako originálne obkladačky.

Čítajte aj: Orientálne koberce – ktorý z nich je ten zázračný?

Viac samolepiek

Maľované dlaždice azulejos

Maurská architektúra sa zrodila na Pyrenejskom poloostrove, kam ju priniesli Maurovia.  Jej bohaté stopy nájdeme v Portugalsku. Maurské povestné dlaždičky, teda  azulejos, sú tam prakticky všade.

Majú pravidelné geometrické alebo kvetinové vzory.  Zdobia interiéry bežných domov i kostolov.  Portugalci dlaždičkami pokrývali celé steny i stropy. Zachovali sa dodnes a majú nielen estetickú funkciu, ale chránia aj proti vlhkosti.

Široké využitie, jednoduchá manipulácia a údržba

Široké využitie, jednoduchá manipulácia a údržba


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.